Скорботну свічу пам’яті святої запалили у кожному населеному пункті Роменського району

У селі Перекопівка під час проведеннямітингу-реквієму «Голодом вбивали нашу свободу. Не підкорені у 33-му – не переможні сьогодні!» відбулась знакова подія - відкрито новий пам’ятний знак «Жителям села Перекопівка - жертвам Голодомору 1932-1933 і 1947 років та політичних репресій».

Присутні на заході представники районної влади, зокрема голова районної ради Віктор Переваруха, керівники сільської ради, історики-краєзнавці, громадські діячі, учні загальноосвітньої школи та громада села вшанували пам'ять односельців, котрі загинули від штучно організованого тоталітарним режимом голоду. Заупокійну літію по душам безневинно убієнних жертв голодоморів в Україні відслужив протоієрей отець Іоан.

О 16:00 годині присутні на мітингу приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання та всеукраїнської акції «Запали свічку пам'яті». До пам’ятного знаку лягли квіткові композиції та квіти від представників влади та усіх небайдужих жителів Роменщини.

На вшанування пам'яті жертв геноциду Українського народу 1932-1933 років, голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років у с. Коржі біля пам’ятного знаку жертвам голодомору відбувся мітинг-реквієм «Гори-гори моя свіча».

На заході були присутні представники закладів соціальної сфери та громадськість села. До слова було запрошено першого заступника голови Роменської районної державної адміністрації Володимира Татарінова, голову Коржівської сільської ради Віктора Безштанька. Заупокійну літію по душам безневинно убієнних жертв голодоморів в Україні відслужив протоієрей Димитрій Долгий.

 У селах Волошнівка та Глинськ біля пам’ятних знаків за участі представників сільських рад та широкої громадськоськості відбулися мітинги «Свіча народу». У селі Сміле проведено мітинг-реквієм «Зроніть сльозу за тими, хто не зріс, хто мали зватись гордо українці». У краєзнавчому музеї села було організовано виставку експозицію «Скорботна свіча народної пам’яті».

В інших населених пунктах Роменського району також відбулися заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів, зокрема мітинги, покладання траурних вінків і композицій до пам’ятників, пам’ятних знаків, присвячених жертвам голодоморів.

У бібліотечних закладах району теж було організоваено вшанування пам’яті жертв голодоморів. Так, у районній бібліотеці проведено годину історичної правди «Голодомор в Україні. Як це було?» та годину пам’яті «Голодомор – символ вічної скорботи» для учнів ЗОШ №3. Учасники заходу мали змогу переглянути кадри документального фільму латвійського режисера Едвінса Шноре «Радянська історія».

У фондах районної бібліотеки зібрано багато документів, які розповідають страшну правду про Голодомор 1932-1933-х років ХХ століття. Для читачів організована виставка-реквієм «У той рік заніміли зозулі», на якій представлено документальні докази тих трагічних подій: архівні матеріали: Книги реєстрації актів про смерть за 1932- 1933 років, зокрема на Роменщині (в 4 книгах), документальні спогади очевидців - жителів Роменського району, папки – досьє періодичних видань «Свіча скорботи», «Страшна правда Голодомору» та сучасні українські книги, які висвітлюють причини, хронологічний перебіг та наслідки геноциду проти українського народу.

Також відбулися у сільських бібліотеках години історичної правди. «Голодомор в України, як це було?» - у Артюхівській, Вовківській, Глинській, «Тих сторінок не вирвати із книги» - у Мокиївській, години скорботи «Доки пам’ять в серці не згасає» - у Голінській, «Схилімо голови в скорботі» - у Погожокриницькій, «Стражденний біль голодної країни» - у Хмелівській, Чорна сповідь твоя ,Україно!» - у Салогубівській, «Запали свічку скорботи» - у Гришинській, «Свічка 33-го не згасне» - у Гаївській, година жалоби «Голодний рік , як чорна птиця, над краєм змореним літав» - у Герасимівській, години реквієм «Голод у хлібному краю» - у Басівській, «У склепі свічечка горить, стікає з воском дух надії» - у Перехрестівській, «Схилися, голову схили, у пам’ять жертв безкровної війни» «Стражденний біль голодної країни» - у Хмелівській, «Котилась Україною скривавлена зоря - у Смілівській, «Голгофа голодної смерті» - у Коржівській, «Три колоски: смерть чи життя» - у Біловодській, історичне досьє «З попелу забуття» у Бобрицькій, хвилина пам’яті «Голод - символ вічної скорботи» - у Великобубнівській сільських бібліотеках.

Організовано перегляди, тематичні виставки «Голодомор - щоб знали і пам’ятали» у Сулимівській, «Геноцид 33: пам’ятаємо» у Пустовійтівській, «Скорбота плакала свічками» у Василівській, «Україна: роки скорботи» у Ріпчанській, «Скорботна свіча пам’яті святої» у Миколаївській, «Страшна правда Голодомору» у Голінській, «Скорботний біль і пам’ятка живим» у Біловодській, «Не загаси свічу пам’яті» у Рогинській сільських бібліотеках.

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:
1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus