Депутати рекомендують Путивльській РДА відкрити фельдшерський пункт у с. Бобине

На черговому засіданні постійної комісії Путивльської районної ради з питань розвитку молодіжної політики, освіти, науки, культури, спорту, туризму, охорони здоров’я, материнства, дитинства, прав жінок та соціального захисту населення, яку очолює Іван Третяков, розглядалося питання відкриття фельдшерського пункту в с. Бобине.

До участі в засіданні були запрошені депутат Путивльської районної ради сьомого скликання Анатолій Яковлев, начальник фінансового управління Путивльської РДА Ірина Свердлікова, Бобинський сільський голова Олег Сліпухін та головний лікар комунального закладу Путивльської районної ради Сумської області «Путивльський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Жанна Руднєва.

За інформацією головного лікаря Центру, обліковується по Бобинській сільській раді 474 особи, з них: дітей віком до 15 років – 5, інвалідів Другої світової війни – 21, осіб непрацездатного віку – 129. Бобинська сільська рада найближче розташована до міста Путивль і тому обслуговування викликів на дому здійснюється лікарями Центру. Усього за три місяці 2017 року здійснено викликів на дому: терапевтами – 9, педіатрами – 15, на прийом до лікарів Центру звернулося 28 дорослих та 41 дитина. За загальними підрахунками, проведеними адміністрацією Центру, для функціонування фельдшерського пункту необхідно винайти коштів на заробітну плату – 76 тис. грн. (по 0,5 ставки фельдшера та медичної сестри), мінімальний запас ліків – 5 тис. грн., для оплати комунальних послуг (окремого приміщення на території сільської ради для розташування ФП немає), придбання відповідного медичного  обладнання.

Як зауважила Ірина Свердлікова, по медичній галузі району прогнозується незабезпеченість із заробітної плати та нарахувань на неї за 4 місяці. Тому вільних коштів для відкриття фельдшерського пункту в районному бюджеті немає.

Одним із шляхів розв’язання зазначеного питання могло б стати створення медичного пункту тимчасового базування, але сільська рада вже утримує за власний кошт дитячий садок і передбачити кошти на інші видатки не може.

Члени постійної комісії підтримали прагнення свого колеги Анатолія Яковлева щодо відкриття ФП, але не для «галочки». На думку депутатів, приміщення фельдшерського пункту повинно відповідати санітарно-гігієнічним вимогам, мати необхідне медичне обладнання та інструменти, предмети догляду та інший інвентар відповідно до потреб сьогодення. Тому депутати своїм рішенням рекомендували Путивльській районній державній адміністрації, відповідно до делегованих повноважень, у строк до 18.04.2017 розглянути можливість відкриття фельдшерського пункту в с. Бобине, врахувавши надання якісної медичної допомоги сільському населенню, економічну доцільність функціонування ФП та транспортну доступність до найближчого лікувального закладу.

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube