Путивльська райрада виходить зі складу засновників газети «Путивльські відомості»

Голова Путивльської районної ради Євген Южаков провів нараду з питання реформування районної газети «Путивльські відомості» та редакції районної газети «Путивльские ведомости».

1 січня 2016 року набув чинності Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів інформації», що передбачає реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації. Закон забороняє органам державної влади, іншим державним органам та органам місцевого самоврядування виступати засновниками або співзасновниками друкованих ЗМІ.

Крім того, вже внесено зміни до іншого профільного закону. У ст. 8 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», де вказано, що органи влади, інші державні та місцевого самоврядування не можуть виступати засновниками (співзасновниками) друкованих засобів масової інформації.

Тому трудовий колектив редакції районної газети «Путивльські відомості», що має пріоритетне право на визначення способу реформування (Згідно із Законом «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів інформації»), 29 січня 2016 року зібрався на загальні збори та вирішив реформуватися в інший спосіб, запропонований у межах Закону. Цей спосіб передбачає вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції з перетворенням редакції членами її трудового колективу в суб’єкт господарювання зі збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації.

На даний час Кабінетом Міністрів України прийнята постанова від 23.11.2016 № 848 «Про затвердження переліку друкованих засобів масової інформації та редакцій, реформування яких здійснюється на першому етапі». До вказаного переліку увійшла Путивльська районна газета «Путивльські відомості» та редакція Путивльської районної газети «Путивльские ведомости».

Як зазначив голова Путивльської районної ради Євген Южаков, реформування районної газети «Путивльські відомості» та редакції районної газети «Путивльские ведомости» треба проводити відповідно до вимог і в терміни, встановлені законодавством.

Наступним кроком реформування є вихід Путивльської районної державної адміністрації і Путивльської районної ради з числа засновників.

Саме це питання ретельно і всебічно вивчала постійна комісія Путивльської районної ради сьомого скликання з питань розвитку місцевого самоврядування, територіального устрою, депутатської діяльності, етики, регламенту, законності та правопорядку, зв’язків з громадськістю, інформаційної політики, оборони та надзвичайних ситуацій (голова Євген Жабенецький). Депутати рекомендують прийняти рішення на черговій сесії Путивльської районної ради сьомого скликання «Про вихід Путивльської районної ради зі складу засновників районної газети «Путивльські відомості», відповідно до якого буде здійснено вихід зі складу засновників Путивльської районної ради.

Майно редакції районної газети «Путивльськие ведомости», крім нежитлової будівлі, сараю, гаража, туалету та земельної ділянки, розташованих за адресою: м. Путивль, пр. Іоанна Путивльського (Кірова), 40, що перебувало на балансі редакції станом на 01.01.2016 (майно, надане редакції засновниками (співзасновниками) газети та редакції у користування, та майно, придбане трудовим колективом редакції), передати у власність реформованому суб’єкту господарювання безоплатно за умови забезпечення функціонування друкованого засобу масової інформації, збереження його назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості.

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Увага оголошення!

15.02.2019 року о 10.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube