Путивльщина урочисто відзначила День партизанської слави

День партизанської слави згідно з Указом Президента України з 2001 року відзначається саме в колисці партизанського руху – в м. Путивль.

Урочистості розпочалися зранку святковою ходою колективів установ та організацій району. Представники молодого покоління з навчальних закладів району пронесли вулицями міста двадцятиметровий Державний Прапор України. Символічним було те, що на бойовій машині піхоти проїхали: учасник Другої світової війни, воїн-інтернаціоналіст, учасник антитерористичної операції та маленький хлопчик. Це воїни-захисники та майбутнє нашої України.

Ветеранів, учасників, партизан-підпільників Другої світової війни, усіх, хто брав участь у партизанському русі в Україні, зі святом привітали почесні гості.

Голова Путивльської районної ради Євген Южаков прокоментував: «Яскравою сторінкою Другої світової війни є партизанський рух. Партизани не тільки вели бойові дії, а й подавали надію. З трепетом у душі ми відзначаємо цей день, а сторінки історії повинні об’єднати нашу країну заради миру та майбутнього процвітання».

«Ми повинні пам’ятати про героїчний подвиг наших дідів та перемогу, яку вони здобули важкою ціною. І підпільний спротив зіграв не останню роль у наближенні миру. Ми пишаємося, що саме на Сумщині зародився партизанський рух і досяг неабияких результатів, адже партизани робили все для того, щоб підтримати основні військові сили у боротьбі з ворогом», – зазначали керівники області під час урочистого мітингу на Площі Перемоги.

Голова Путивльської районної державної адміністрації, депутат Путивльської районної ради, Микола Шульга та голова ветеранської організації Путивльського району Анатолій Черепов висловили слова подяки безстрашні захисника рідного краю за подвиг, який вони здійснили в часи Другої світової війни.

У святковий день Путивльська земля зібрала ветеранів партизанського руху з Буринського, Конотопського, Кролевецького, Глухівського, Шосткинського, Середино-Будського районів, які 75 років тому чинили опір окупаційному режиму. За традиційним солдатським кулешем ветерани згадували бойові подвиги і побратимів, котрі назавжди знайшли спочинок у лісах Путивльщини.

Гостями урочистостей були представники Котелевщини Полтавської області, батьківщини легендарного командира партизанського з’єднання Сидора Артемовича Ковпака. До присутніх звернулися рідні комісара партизанського з’єднання Семена Васильовича Руднєва. Мова йшла про те, що внесок партизанських формувань у перемогу просто неоціненний.

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Увага оголошення!

15.02.2019 року о 10.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube