Путивльщина вшанувала пам’ять за загиблими

У с.Нова Слобода відбулися заходи з нагоди 74-ї річниці Новослобідської трагедії. Cтрашного літнього дня – 7 липня 1942 року – карателі вбили 586 мирних жителів, помстилися за допомогу партизанам, за поразку в бою з ковпаківцями, що відбувся напередодні трагедії біля стін Софроніївського монастиря.

За 3 години земля окропилася невинною кров'ю, а мальовниче село перетворилося на згарище.

Заходи розпочалися з проведення панахиди за загиблими під час каральної операції. Керівники підприємств, установ, організацій Путивльщини, місцеві мешканці, представники церкви пройшли хресною ходою від храма Різдва Пресвятої Богородиці до монумента «Дзвін скорботи», де і розпочався мітинг-реквієм.

«Новослобідська трагедія стала одним із найжахливіших злочинів проти мирних людей. Таке неможливо забути і неможливо виправдати», - прокоментував голова Путивльської районної ради Євген Южаков.

Депутат Сумської обласної ради Галина Меньшова підкреслила під час виступу на мітингу-реквіємі на згуртованості громади Путивльщини та всієї країни: «Тільки разом та в єдності ми зможемо попередити та зупинити будь-які негаразди в наших домівках та в нашій країні».

«Сьогодні минає 74-а річниця Новослобідської трагедії, ми схиляємо голови перед невинно вбитими жертвами одного зі страшних злочинів часів Другої світової війни. Вічно жива людська пам’ять, що вчить, виховує й остерігає», - зазначив голова Путивльської районної державної адміністрації, депутат Путивльської районної ради, Микола Шульга.

Сергій Крюков, Новослобідський сільський голова, висловив слова жалю та скорботи на адресу тих, хто безвинно поліг у кривавому пеклі війни.

Настоятель храма Різдва Пресвятої Богородиці о.Олександр зазначив на тому, що потрібно молитися за душі невинних.

Емоційним був виступ Анатолія Подшивайлова, сина Михайла Подшивайлова, який був свідком тих страшних подій. Анатолій Михайлович поділився з присутніми спогадами батька та своїми враженнями та переживаннями від почутих розповідей.

Вражаючим було чути вік загиблих: від 1 місяця до 80-ти років. Адже того літнього дня закатували дітей та літніх людей.

Усі виступаючі наголошували на збереженні в пам’яті тих подій.

Присутні згадали невинно вбитих та почтили їх пам’ять хвилиною мовчання. Учасники мітингу поклали квіти до підніжжя монумента «Дзвін скорботи».

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Увага оголошення!

15.02.2019 року о 10.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube