Здійснювати контроль за безпритульними тваринами беруться на Путивльщині

Під час проведення засідання у форматі «круглого столу» щодо поліпшення роботи з безпритульними домашніми тваринами голова Путивльської районної ради Євген Южаков завдання дав активніше здійснювати цю роботу.

Складна соціальна, санітарна та епізоотична ситуація з великою кількістю безпритульних тварин, яка продовжується вже протягом декількох років і до теперішнього часу має місце на вулицях населених пунктів Путивльського району, спричиняє поширення небезпечних хвороб, у тому числі й спільних для людей і тварин. Тому учасники зібрання основною своєю метою мали напрацювання дієвих підходів для вирішення цієї нагальної проблеми.

Євген Іванович відмітив: «Проблема безпритульних тварин, зокрема собак, є дуже гострою і потребує негайного вирішення».

За статистикою 80 відсотків безпритульних тварин у минулому були домашніми улюбленцями. Загалом, проблема безпритульних тварин особливо в місті є традиційно гострою, з одного боку, мешканці, які потерпають від агресії собак і вимагають від влади втрутитися, з іншого боку, люди, які стають на захист тварин і активно працюють у цьому напрямку. Без сумнівів, більшість проти жорсткого поводження з тваринами та їх знищення і, водночас, хоче, щоб на вулицях не було зграй бродячих тварин.

Це питання уже обговорювалося і вносилися пропозиції Путивльській районній державній адміністрації та міській раді, але відчутних змін наразі немає.

Безпритульні тварини на вулицях населених пунктів - це наслідок безвідповідальності їхніх господарів. Тому для комплексного вирішення даної проблеми необхідно вести роз’яснювальну роботу. Для тих, хто хоче завести домашніх улюбленців, зобов’язаний зважити, чи дозволяє це зробити площа квартири, чи буде можливість прогодувати тварину тощо.

Популяція безпритульних тварин зростає і за рахунок природного приросту. Найгуманніший та найдешевший вплив на цей фактор - стерилізація, але для цього потрібні кошти і притулок, де їх можна буде утримувати.

За підсумками засідання було надано протокольні доручення щодо розробки заходів боротьби з безпритульними собаками на території району та затвердження правил утримання домашніх тварин. Запропоновано до цієї роботи залучати адміністративну комісію, бо без жорсткої системи впливу, у тому числі й штрафних санкцій до власників тварин, які не дотримуються правил утримання чи взагалі викидають своїх улюбленців на вулицю.

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube