Євген Южаков: «Профілактика правопорушень серед молоді - не лише виявлення злочинів, а комплекс спільних заходів»

На запобіганні правопорушень і злочинності у студентському середовищі Путивльського району наголошувалося під час наради з питання розробки заходів щодо профілактики.

У ході обговорення голова Путивльської районної ради Євген Южаков зазначив: «Наявність молодіжної злочинності – це насамперед відображення економічної та соціальної ситуації, яка склалася в нашій країні протягом останніх років. Значною мірою на стан оперативної ситуації впливає незайнятість населення та трудова міграція. Потрібно усвідомлювати, що профілактика правопорушень серед молоді не повинна зводитися лише до діяльності правоохоронних органів з виявлення, розкриття та розслідування злочинів, а повинна включати комплекс спільних заходів правоохоронних органів, громадськості, батьків, навчальних закладів, у яких на сьогодні навчається значна кількість молоді».

У Путивльських професійному ліцеї, педагогічному коледжі та коледжі Сумського НАУ на сьогодні навчається близько 1200 чоловік учнівської і студентської молоді, значна кількість яких є неповнолітніми. Саме студентство є найактивнішим прошарком суспільства, загальна якого -  формувати відповідальність у людини і громади за власну поведінку і поведінку інших, готовність прийти на допомогу, розв’язати конфлікт.

Наркоманія серед молоді тягне за собою небезпечні наслідки для всього суспільства. На жаль, спостерігається тенденція до збільшення наркоманів щорічно на 10%, з яких переважну більшість складають люди до 30-ти років. Особливої уваги потребують у цій категорії молоді люди з матеріально незабезпечених сімей. Негативним фактором є обставини поширення наркотичних речовин також і в навчальних закладах. Не можна допускати розповсюдження наркотиків у вищих навчальних закладах району і в цілому в Путивльському районі.

Перший заступник голови Путивльської районної державної адміністрації Микола Корнєв зупинився на питанні розроблення Комплексної програми профілактики злочинності у Путивльському районі на 2016-2020 роки. До зазначеної програми буде включено розділ профілактики правопорушень серед неповнолітніх та молоді з відповідним фінансуванням як з державного так і місцевого бюджетів. Програма буде включати різнопланові заходи з протидії злочинності серед неповнолітніх, молоді із залученням широкого кола суб’єктів запобіжної діяльності: закладів освіти, охорони здоров’я, служб соціального захисту, органів внутрішніх справ, громадських та релігійних організацій. Головною умовою ефективності розроблюваних заходів має стати налагодження чіткої взаємодії та координація зусиль усіх суб’єктів запобігання злочинності неповнолітніх на районному рівні.

Як проінформував начальник сектору Путивльського відділення поліції (м. Путивль) Глухівського відділу поліції (м. Глухів), підпорядкованого ГУ НП в Сумській області, Віктор Гудімов, на профілактичному обліку відділення поліції перебуває 11 неповнолітніх за скоєння кримінальних правопорушень, з них 8 неповнолітніх навчаються в Путивльському професійному ліцеї. Особливості кримінальної ситуації серед студентської молоді і неповнолітніх є зміна її структури в бік зростання корисливих злочинів. Найпоширенішими злочинами залишаються крадіжки, угони автомобілів, тобто майнові злочини, які складають 66% усіх злочинів, скоєних даною категорією.

У своєму виступі головний спеціаліст служби у справах дітей Путивльської районної державної адміністрації Олена Гудімова зупинилася на питанні роботи з неблагодійними родинами та сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах. У питанні попередження злочинів серед неповнолітніх, студентства велику роль відіграє сім’я. Проводиться профілактична робота з батьками, діти яких схильні до правопорушень. Їх заслуховують на засіданнях рад профілактики, де роз’яснюєть відповідальність батьків за дії неповнолітніх, за неналежне їх виховання.

Протягом 2015 року проведено 16 попереджувально-профілактичних рейдів, у ході яких обстежено 44 сім’ї, попереджено про відповідальність 38 батьків. Протягом 2015 року службою підготовлено та направлено до Путивльського відділення поліції 22 клопотання щодо притягнення до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків.

Протягом 2015 року службою у справах дітей організовано та проведено спільно з інспектором Путивльського відділення поліції, працівниками Путивльського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 6 профілактичних заходів з учнівською та студентською молоддю в Путивльському професійному ліцеї, Путивльському педагогічному коледжі, Путивльському коледжі Сумського НАУ. З метою попередження правопорушень серед учнів та студентів, протидії незаконному обігу наркотичних засобів, попередження алкоголізму у квітні 2016 року заплановано проведення спеціальних профілактичних рейдів у гуртожитках навчальних закладів та розважальних закладах.

Заступники директорів з виховної роботи навчальних закладів розповіли про заходи, що проводяться в навчальних закладах щодо попередження правопорушень.

Не менше занепокоєння викликає вживання молоддю алкогольних напоїв, виокремлення у зв’язку з цим так званого «пивного» алкоголізму. Оскільки алкоголізм як соціальне явище є однією з причин та умов вчинення правопорушень, то неприпустимо потурання йому в будь-якій формі. У центрі м. Путивль працює магазин «24 часа», у якому студентам, неповнолітнім у нічний час продають спиртні напої. Це є неприпустимим, і потрібно в подальшому не допускати таких дій. За їх думкою, треба звернути увагуна сферу дозвілля неповнолітніх та молоді, особливо поза межами навчальних закладів, що створює передумови до виникнення неформальних угруповань з асоціальними, а подекуди й кримінальними рисами.

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Увага оголошення!

15.02.2019 року о 10.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube