Порятунок ріки Сейм – порятунок водної артерії Путивльщини

Відкриваючи засідання «круглого столу», голова Путивльської районної ради Євген Южаков висловив надію про те, що екологічна проблема Сейма не залишиться без уваги та буде сплановано дії щодо його порятунку від заростання, браконьєрства та обміління.

Начальник Клевенського водного господарства Василь Резнік ознайомив з географічним розташуванням та соціально-економічним значенням ріки.

– Це рівнинна ріка, а тому її повноводність залежить від кількості снігу взимку, – говорив Василь Іванович. – Але, на жаль, за останні роки ми не бачимо весняних розливів. Спостерігається замулювання дна, на нього падають дерева, що призводить до зменшення сили течії.

Директор «Путивльського агролісхозу» Андрій Воронін, в свою чергу, підтвердив наявність такого негативного факту, як топляк.

– Вирубку аварійних дерев проводити дуже складно, бо всі зелені насадження відносяться до заповідних угідь, – підкреслив Андрій Вікторович. – А дозвіл на це дає лише Київ, хоча насаджень біля Сейму дуже багато – 336 га.

До пошуку вирішення проблем Сейма приєдналася нещодавно створена громадська організація «Чистий Сейм». Його керівник Євген Матлахов пропонував кардинально вирішити проблему – запустити до нього рибу, білого амура, який відрізняється величезним апетитом, а значить, допоможе звільнити річку від водоростей.

На думку Василя Резніка, допомогти у проблемі заілення та заростання Сейма зможе загальнодержавна програма, направлена на екологічне оздоровлення та очистку басейна Дніпра, а разом з ним і нашого Сейму. Під цю програму можна складати проекти, які будуть фінансуватися із державного бюджету.

Наприкінці роботи «круглого столу» голова районної ради Євген Южаков надав доручення керівникам відповідних служб та сільським головам, направлених на синхронну роботу по очищенню Сейма. Тільки спільними зусиллями керівництва, громадськості, усіх жителів району ми можемо зробити наш Сейм глибоким, повноводним, місцем туризму, відпочинку та гордості – думка усіх учасників заходу.

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Увага оголошення!

15.02.2019 року о 10.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube