Ukrainian English Polish

Тема Великої Вітчизняної війни особлива: ще живі свідки тих подій, не втрачені документи, речі, зброя...

У Кролевецькому районному краєзнавчому музеї нещодавно відкрилася нова експозиція, присвячена темі другої світової війни.

Відвідувачі ознайомилися з експонатами, що були в музеї раніше, переданими жителями Кролевеччини а також знайденими на території району зовсім недавно.

У районному краєзнавчому музеї діють чотири  виставкові зали і кожна – це окрема сторінка нашої історії. Тема Великої Вітчизняної війни особлива: ще живі свідки тих подій, ще не втрачені документи, речі, зброя. Усвідомлюючи   цінність кожного експоната, важливість інформації очевидців, директор краєзнавчого музею Анатолій Карась разом зі своїми помічниками   продовжують  збирати, систематизувати матеріал. Останнім результатом  такої праці й стала оновлена виставкова зала з шістьма вітринами. Відвідувачі, а це в першу чергу учнівська молодь, учителі, краєзнавці більш  детально ознайомилися з документами, фрагментами зброї, а також самою зброєю. За склом розмістилося чимало предметів, знайдених на місці оборонних боїв 1941 року та при звільненні району у 1943-му. Все це дає уявлення, чим і як була озброєна наша армія, якими предметами, особистими речами користувалися бійці тощо. 

На території району було підбито чимало літаків - один з фрагментів ІЛ -2 теж розміщено в музеї. За допомогою німецької карти учасники екскурсії простежили рух наших військ територією району. Сьогодні достеменно відомо, якими жорстокими були бої на території окремих населених пунктів, зокрема Мутина, Алтинівки, біля Пиротчине та інших. В окремі вітрини  виділені знахідки, що стосувалися й ворожої сторони, а також партизанів, підпільників, земляків, які уславили себе героїчними вчинками (деякі були удостоєні високих нагород уже посмертно). Члени клубу військової реконструкції, що діє при музеї, представили не лише тогочасну форму, а й інсценували один з бойових буднів.

Живий свідок періоду окупації на Кролевеччині, а згодом й сам учасник бойових дій, колишній учитель початкової військової підготовки Андрій Іванович Линник - частий гість у навчально-виховних закладах, завжди охоче ділиться з підростаючим поколінням спогадами. Цього разу теж повернувся у минуле та продемонстрував, як радянський воїн мав поводитися зі зброєю того часу. Ветеран побажав молоді, особливо хлопцям, бути в подальшому надійними захисниками Вітчизни. А музею в якості експоната пообіцяв передати власну форму, тим самим поповнивши його фонди. 

Цінність експозиції, що полягає насамперед у можливості відтворити далекі події завдяки саме фактам і предметам, відмітили заступник голови райдержадміністрації Валерій Хиля та начальник відділу культури Наталія Сіра. 

 

Останнє оновлення на Понеділок, 28 січня 2013, 13:18

Голова Сумської обласної ради скликає 7 сесію на 7 жовтня

26 вересня очільник Сумської обласної ради Семен Салатенко підписав розпорядження про скликання 7 сесії обласної ради на 7 жовтня 2016 року. Пленарне засідання розпочне свою роботу о 10-й годині у приміщенні адміністративної будівлі Сумської обласної ради.

Відкритий бюджет

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus