Правильно визначена ціль – надає реальний результат!

Саме під таким девізом відбувся семінар-нарада з головами сільських та селищних рад, представниками громадських організацій району, за участі голів районної ради Віталія Савоненка та райдержадміністрації Юрія Яремчука. Семінар провели обласні представники – координатори Проекту Європейського Союзу та програми розвитку Організації Об’єднаних нації «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Сумській області Тамара Харченко та Анатолій Молошний.

- Цей семінар стане передумовою відновлення співпраці нашого району, наших територіальних громад з проектом ПРООН. Сьогодні реалізація таких проектів є дуже важливою для району, тому потрібно й надалі бути готовими до  співпраці. Адже участь у подібних проектах це нові можливості розвитку населених пунктів району, його соціальної сфери, інфраструктури тощо, - зазначили керівники району відкриваючи семінар.

Віталій Олексійович наголосив на необхідності брати участь у подібних проектах, адже вони допомагають місцевим громадам та органам влади налагодити співпрацю, знайти та об'єднати ресурси і вирішити місцеві проблеми. Проекти  міжнародних  донорів  дозволяють  не  тільки  пришвидшити  рух  українських громад до європейських стандартів, формують міцне громадянське суспільство, але й безпосередньою технічною допомогою  допомагають  крок за кроком покращувати інфраструктуру.

Далі Тамара Харченко детально зупинилась на  самому процесі та етапах реалізації Проекту. Озвучила основних грантодавців, що працюють в Україні та області, а саме проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», проект DESPRO та фонд регіонального розвитку. До речі, в яких Краснопільщина активно брала і бере участь. Це і будівництво водогону в с. Чернеччина. Також вже три проекти пройшли попередній відбір на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку: реконструкція центральної котельні за адресою смт Краснопілля, вул. Перемоги; реконструкція газової котельні з встановленням котла на твердому паливі потужністю 1,0 МВт за адресою смт Краснопілля, вул. Лермонтова; будівництво водогону в с. Хмелівка.

Головним завданням Проекту для громад є не тільки отримання коштів, а й практичне відпрацювання набутих від участі у ньому практичних навичок. Кошти є лише інструментом відпрацювання власних ініціатив. Так, участь у Проекті для кожної громади формує навички самостійного соціального існування, а саме: відпрацювання стратегії розвитку свого села; прийняття громадою самостійних рішень щодо важливих аспектів життя свого населеного пункту; акумуляції власних коштів та пошуку ресурсів з інших джерел; створення системи постійної взаємодії влади та громади у вирішенні спільних питань.

Підсумовуючи проведення семінару, з впевненістю можна говорити, що співпраця з даними проектами дає бажані результати в соціально-економічному розвитку громад та району в цілому, у їх згуртованості на вирішення проблем своїх територій.

Голови сільських рад та представники громад брали активну участь у проведенні тренінгів та отримали вичерпні відповіді на конкретні питання.

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube