Правильно визначена ціль – надає реальний результат!

Саме під таким девізом відбувся семінар-нарада з головами сільських та селищних рад, представниками громадських організацій району, за участі голів районної ради Віталія Савоненка та райдержадміністрації Юрія Яремчука. Семінар провели обласні представники – координатори Проекту Європейського Союзу та програми розвитку Організації Об’єднаних нації «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Сумській області Тамара Харченко та Анатолій Молошний.

- Цей семінар стане передумовою відновлення співпраці нашого району, наших територіальних громад з проектом ПРООН. Сьогодні реалізація таких проектів є дуже важливою для району, тому потрібно й надалі бути готовими до  співпраці. Адже участь у подібних проектах це нові можливості розвитку населених пунктів району, його соціальної сфери, інфраструктури тощо, - зазначили керівники району відкриваючи семінар.

Віталій Олексійович наголосив на необхідності брати участь у подібних проектах, адже вони допомагають місцевим громадам та органам влади налагодити співпрацю, знайти та об'єднати ресурси і вирішити місцеві проблеми. Проекти  міжнародних  донорів  дозволяють  не  тільки  пришвидшити  рух  українських громад до європейських стандартів, формують міцне громадянське суспільство, але й безпосередньою технічною допомогою  допомагають  крок за кроком покращувати інфраструктуру.

Далі Тамара Харченко детально зупинилась на  самому процесі та етапах реалізації Проекту. Озвучила основних грантодавців, що працюють в Україні та області, а саме проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», проект DESPRO та фонд регіонального розвитку. До речі, в яких Краснопільщина активно брала і бере участь. Це і будівництво водогону в с. Чернеччина. Також вже три проекти пройшли попередній відбір на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку: реконструкція центральної котельні за адресою смт Краснопілля, вул. Перемоги; реконструкція газової котельні з встановленням котла на твердому паливі потужністю 1,0 МВт за адресою смт Краснопілля, вул. Лермонтова; будівництво водогону в с. Хмелівка.

Головним завданням Проекту для громад є не тільки отримання коштів, а й практичне відпрацювання набутих від участі у ньому практичних навичок. Кошти є лише інструментом відпрацювання власних ініціатив. Так, участь у Проекті для кожної громади формує навички самостійного соціального існування, а саме: відпрацювання стратегії розвитку свого села; прийняття громадою самостійних рішень щодо важливих аспектів життя свого населеного пункту; акумуляції власних коштів та пошуку ресурсів з інших джерел; створення системи постійної взаємодії влади та громади у вирішенні спільних питань.

Підсумовуючи проведення семінару, з впевненістю можна говорити, що співпраця з даними проектами дає бажані результати в соціально-економічному розвитку громад та району в цілому, у їх згуртованості на вирішення проблем своїх територій.

Голови сільських рад та представники громад брали активну участь у проведенні тренінгів та отримали вичерпні відповіді на конкретні питання.

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Сесія Сумської обласної ради відбудеться 25 січня 2019 року.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus