Чи знаєш ти, світе, як сумно ридає полин?

26 квітня 2016 року виповнилося 30 років з моменту страшної для всього людства техногенної ядерної катастрофи - аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Саме цього дня у Великому залі Краснопільського районного Палацу культури проведено годину пам’яті «Чи знаєш ти, світе, як сумно ридає полин?», який нагадав трагічні сторінки історії.

Під час проведення заходу до слова було запрошено голів Краснопільської районної ради Віталія Савоненка, райдержадміністрації Юрія Яремчука та селищного голову Івана Хомічова.

«26 квітня, в пам’яті українського народу, це день чорнобильського лиха, болю, суму, і забути це й викреслити із нашої пам’яті – неможливо. Адже цього дня 1986 року сталася жахлива подія - вибух атомного реактора на Чорнобильській АЕС. Наслідки цього вибуху сколихнули весь світ. Сьогодні завдяки мужності й жертовності тисяч ліквідаторів ми маємо спокійне життя. Низько схиляємо голови перед усіма, хто свідомо пішов у ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Сердечна подяка чорнобильцям за їхній подвиг! Міцного вам здоров'я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди!» - зазначив у своєму виступі Віталій Савоненко.

Керівники району виконали приємну місію вручення грамот, відзначивши трьох учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які нагороджені Почесними грамотами голови Сумської обласної державної адміністрації. Грамотами голів районної державної адміністрації та районної ради відзначено 5 ліквідаторів та 1 потерпілого від Чорнобильської катастрофи, грамотами Краснопільського селищного голови – 3 ліквідаторів.

Лунали тематичні пісні та хореографічні номери у виконанні аматорів сцени Краспнопільського районного Палацу культури.

Далі присутні у залі разом з керівниками району поклали квіти до оновленого пам’ятного знака «Землякам - ліквідаторам аварії на ЧАЕС». Його освячення та панахиду по загиблих провів благочинний Української Православної Церкви Іван Малюк.

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube