Голова Краснопільської районної ради поділився досвідом співпраці з юристами

Очільник Краснопільських депутатів Віталій Савоненко на семінарі з питань організації системи безоплатної правової допомоги для територіальних громад поділився досвідом співпраці з Сумським міським центром надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Захід відбувся у приміщенні бібліотеки Академії банківської справи, де також знаходиться і Сумський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Представники Регіонального центру у Сумській області та Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової, органів місцевого самоврядування Краснопільського, Сумського та Білопільського районів, громадських організацій та органів місцевого самоврядування, а також депутати Сумської міської ради обговорили перспективи розвитку системи безоплатної правової допомоги

Директор Сумського місцевого центру Валентина Трошечко наголосила на тому, що інтеграція первинної та вторинної правової допомоги зараз є надзвичайно важливим питанням, особливо якщо говорити про доступ до якісної правової допомоги у віддалених селах. Саме на те, щоб донести якісну правову допомогу до віддалених територіальних громад, направлені зусилля як Сумського місцевого центру, так і органів місцевого самоврядування. Але для цього необхідно налагодити співпрацю, яка полягає і в спільній відповідальності за розвиток системи безоплатної правової допомоги.

Голова Краснопільської районної ради Віталій Савоненко поділився досвідом співпраці із Сумським місцевим центром та розповів про своє бачення розвитку системи.

- Беручи участь 30 червня 2015 року у роботі «круглого столу» “Безоплатна правова допомога-захист індивідуальних прав” на передодні відкриття Сумського місцевого центру безоплатної правової допомоги, ми, представники місцевого самоврядування, задавали багато запитань стосовно їх діяльності, створення центрів або філій на місцях, фінансування тощо.

Було відпрацьовано такий формат: кожну 2-у і 4-у середу місяця мобільна група Сумського місцевого центру надає консультації жителям Краснопільщини в приміщенні Краснопільської селищної ради та виїжджає в інші сільські ради.

Інформація про діяльність центру висвітлена на офіційних сайтах Краснопільської районної та селищної рад, у районній газеті “Перемога”.  Статистика прийомів свідчить про збільшення кількості звернень.  

Дуже добре, що система безоплатної правової допомоги розвивається, що вже з 1 липня в районних центрах розпочнуть роботу бюро правової допомоги, які зроблять якісну правову допомогу ближчою для людей. Але, в свою чергу, органи місцевого самоврядування теж повинні брати на себе відповідальність та сприяти розвитку цієї системи, - наголосив Віталій Олексійович.

Підтримав колегу і Краснопільський селищний голова, голова асоціації голів сільських рад Краснопільського району Іван Хомічов. Він наголосив на тому, що з початком роботи місцевих центрів у органів місцевого самоврядування з’явилася можливість перенаправляти людей, які звертаються за допомогою, в місцевий центр.

- Ви всі розумієте, що коли в нас у селищній раді, або в більшості сільських рад, в штаті не передбачено посади юриста, то надати правову допомогу якісно просто немає кому. Тому ми дуже раді виїзним прийомам і будемо всіляко сприяти фаховим юристам, адвокатам у відвідуванні  наших населених пунктів, - запевнив Іван Хомічов.

Присутні підтримали думку про те, що працювати над розвитком системи безоплатної правової допомоги мають всі, хто, згідно з українським законодавством може надавати первинну або вторинну допомогу, і представники громадських організацій. Зокрема представник ГО «Софія-мудрість» Вадим Ващенко поділився досвідом підготовки і методичного супроводу роботи параюристів.

Андрій Кнуренко, який представляє ГО «Громадська організація «Координаційна рада молодих юристів», закликав органи місцевого самоврядування вже зараз розробити та прийняти в своїх територіальних громадах програми розвитку системи безоплатної вторинної правової допомоги, а також виділяти кошти для того, щоб жителі громади отримували якісну правову допомогу.

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області Олена Демченко розповіла про розвиток системи безоплатної правової допомоги, особливо зупинившись на тому, що з 1 липня 2016 року в Україні буде відкрито понад 400 бюро правової допомоги. Це зробить якісні юридичні послуги ближчими до людей незалежно від їх статків та місця проживання. Директор також акцентувала увагу на тому, що 80% всіх громадян, які звертаються до місцевих центрів, потребують саме первинної правової допомоги. І лише об’єднавши зусилля Регіонального і місцевих центрів, а також громадських організацій та представників органів місцевого самоврядування, можна дійсно досягти успіху.

Під час обговорення учасники заходу спланували спільну діяльність, зокрема проведення тренінгів для правозахисників, юристів та представників органів місцевого самоврядування, які пройдуть у Сумах, Білопіллі та Краснопіллі вже найближчим часом.

Семінар відбувся у рамках реалізації проекту «Інтеграція первинної і вторинної безоплатної правової допомоги як гарантія доступу до якісних юридичних послуг для жителів Сумського, Білопільського та Краснопільського районів Сумської області», що здійснюється громадською організацією «Громадянське бюро «Правозахист» в партнерстві з Сумським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги за підтримки Програмної ініціативи Права людини та правосуддя Міжнародного фонду «Відродження». Метою проекту є створення ефективності системи надання безоплатної правової допомоги для сільських громад Сумського, Білопільського та Краснопільського районів, а також жителів районних центрів Білопілля і Краснопілля та міста Суми шляхом інтеграції первинної та вторинної правової допомоги.

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube