Сільські громади Краснопільщини мають гарні стартові можливості для територіальної децентралізації

Усі звикли, що виконуються місцеві бюджети, вчасно виплачується зарплата, забезпечується соціальний захист пільгових категорій населення, в тому числі воїнів АТО та їх родин, здійснюється харчування учнів молодших класів, підвезення і оздоровлення школярів, зміцнюється матеріальна база культури, медицини, освіти, спорту тощо.

А за всім цим - повсякденна наполеглива робота керівників сільських територіальних громад, районної влади, їх тісна партнерська співпраця із соціально відповідальним бізнесом.

Керівники Краснопільського району Віталій Савоненко та Юрій Яремчук добре розуміють, що, сидячи на місці, проблем, яких вистачає в районі, не вирішити, людям не допомогти. Тому регулярно бувають у сільських територіальних громадах, постійно тримають руку на пульсі їх життя. Днями вони здійснили робочу поїздку до Миропільської, Запсільської, та Осоївської сільських рад.

У Миропіллі Віталій Савоненко та Юрій Яремчук із заступником голоаи райдержадміністрації Іриною Юхтою виконали приємну місію: вручили посвідчення про присвоєння почесного звання «Мати героїня» Любові Рибалко та Любові Шматковій, які народили і виховали відповідно по 6 та 5 дітей. Вони тепло привітали жінок з високою державною відзнакою їх взірцевого виконання материнського обов’язку, побажали міцного здоров’я, родинного щастя, наснаги у вихованні онуків і правнуків.

У ході прийому громадян вони взяли на контроль проблеми, з якими зверталися люди, надали рекомендації стосовно їх вирішення.

Велику увагу керівники району приділили питанням наповнення бюджету, виконання програми розвитку Миропільської територіальної громади. Разом із сільським головою Оленою Ординець обговорили надання субвенцій освіті, культурі, медицині, на розвиток житлово-комунального господарства, благоустрою села, допомоги воїнам АТО та їх сім’ям тощо. Висловили свої рекомендації стосовно першочерговості виділення коштів для розв’язання пріоритетних завдань і вирішення найактуальніших проблем.

У розмові з головою ФГ «Злак» Федором Климашівським керівники району цікавилися видами на врожай, проблемами господарства, станом справ з укладанням угод на оренду землі і процентною складовою цих угод, що є важливим чинником наповнення сільського бюджету.

Керівники районної влади побували у місцевому НВК, де поспілкувалися з його директором Василем Гордієнком стосовно встановлення в навчальному закладі твердопаливного котла, ремонту даху, харчування учнів, їх підвезення.

До Миропільського НВК керівники району завітали не з порожніми руками. Вони передали комплект лабораторний «Оптика і квантова механіка» для поповнення для поповнення матеріально-технічної бази кабінету фізики, що дасть змогу поліпшити викладання цього важливого предмета та сприятиме підготовці переможців олімпіад з фізики.

Цього дня Віталій Савоненко та Юрій Яремчук відвідали Запсільську сільську раду, зустрілися з її головою Павлом Влезьком. У Великій Рибиці керівники району разом з сільським головою вдома відвідали багатодітну матір Марію Баранову. Вона радо запросила їх до чепурної оселі, де Юрій Анатолійович та Віталій Олексійович вручили їй посвідчення про присвоєння почесного звання «Мати героїня». Ця проста, скромна і працьовита жінка виховала гідними людьми п’ятьох своїх дітей, нині має 8 онуків і 5 правнуків.

- Тепер, коли діти дорослі, живу спокійно, оточена їх любов’ю, турботою і ласкою, - каже багатодітна мати, дякуючи за гідну старість.

Побували керівники району і у ТОВ АФ «Псьол» - одному з найпотужніших сільгосппідприємств району, яке очолює професіонал своєї справи, новатор і ентузіаст агропромислового виробництва Микола Каліначенко. І цей візит до господарства був сповнений для керівників району новими приємними сюрпризами.

ТОВ АФ «Псьол», як завжди, прагне, як кажуть, йти попереду планети всієї. Тоді, як в інших господарствах скорочують поголів’я худоби, мотивуючи збитковістю тваринництва, у «Пслі» навпаки його нарощують. У нинішньому році планують довести поголів’я великої рогатої худоби до 1000 голів, зокрема корів до 650 голів, довівши надій на корову до 5500 кілограмів молока.

– Для цього нам доведеться переглянути раціони тварин, збільшивши заготівлю сінажу, гранульованих кормів, які почали виробляти в господарстві нещодавно, після встановлення спеціальної виробничої лінії, - говорить заступник директора ТОВ «Псьол» Микола Бірченко, який нині опікується тваринницькою галуззю. Микола Вікторович та співвласник цього виробництва Євген Габенко ознайомили з процесом виготовлення гранульованих кормів із сіна люцерни та палетів для твердопаливних котлів, що виробляються в господарстві з відходів деревини і соломи.

Результативною і ефективною була робоча зустріч Юрія Яремчука і Віталія Савоненка з Осоївським сільським головою Олександром Бондарем та директором місцевого НВК. У ході спілкування було обговорено хід виконання сільського бюджету, виділення субвенцій освітньому закладу. Для поповнення матеріально-технічної бази освітнього закладу очільники району передали його директору Олександрі Бондар комплект демонстраційно-лабораторний «Механіка». Олександра Григорівна щиро подякувала керівникам району за такий потрібний для школи подарунок.

Керівники району у теплій урочистій обстановці поспілкувалися з багатодітною матір’ю Надією Приходіною, вручивши їй посвідчення про присвоєння почесного звання «Мати героїня» і нагрудний знак.

- Налагоджена співпраця районної влади, трудових колективів, територіальних громад, соціально-відповідального бізнесу є головною запорукою розвитку району. На часі – розв’язання серйозних завдань – активне залучення коштів для розвитку територій, ремонту доріг, поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти, культури, медичних закладів зокрема, саме тому 2016 рік на Краснопільщині оголошено роком охорони здоров’я, - резюмували керівники району Віталій Савоненко та Юрій Яремчук.

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Увага оголошення!

15.02.2019 року о 10.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube