У селі Вирівка Конотопського району реконструйовано мережу водовідведення

Делегація у складі керівництва Конотопського району, представника Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" (DESPRO), експерта проекту DESPRO, директора Департаменту економічного розвитку та торгівлі Сумської ОДА Олександра Сітака з робочим візитом завітали в село Вирівка, де ознайомились зі станом реалізації проекту «Реконструкція каналізаційних мереж с. Вирівка Конотопського району Сумської області», співфінансування якого здійснює проект DESPRO, який фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (ШАРС|SDC) та впроваджується Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку (Skat).

Делегація оглянула новозбудовані мережі та комплекс очисних споруд в населеному пункті. У ході спілкування з представниками підрядної організації цікавилися проблемними питаннями, які виникали під час реалізації проекту. В цілому представник Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" (DESPRO) п. Крістен залишився задоволеним обсягами виконаних робіт та повідомив, що проект DESPRO планує й надалі підтримувати ініціативи сільських громад у питаннях відновлення інженерних мереж, але для цього потрібно мати чітко визначений стратегічний план розвитку громади. Особливу увагу п. Крістен звернув на те, що сільське населення більшою частиною не готове до впровадження сучасних систем водовідведення (на відміну від систем водопостачання), тому дуже важливим питанням залишається саме виховання у населення екологічної культури та розуміння, що навколишнє середовище потрібно оберігати, а не засмічувати стічними водами. В подальшому проекти з будівництва мереж централізованого водовідведення необхідно реалізовувати разом з будівництвом мереж водопостачання.

«Після введення об’єкту в експлуатацію помітно поліпшиться якість життя мешканців села Вирівка. Значний час жителі потерпали через зношеність інженерних мереж каналізації та відсутність коштів на її відновлення. Стоки напряму потрапляли до р. Куколка, а звідти – до р. Сейм», - відзначив голова районної ради Анатолій Боярчук.

«Реконструкція та будівництво мереж водовідведення - необхідна інвестиція в нашу екологію, адже вода — найважливіше джерело людського життя. І те, що ми залишаємо після себе, повертаємо назад природі, впливає потім на наступні покоління. Кожен з нас має зрозуміти: як ми бережемо джерело свого життя, таким життя буде у наших дітей та внуків», - переконаний очільник району.

 

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube