Питання децентралізації обговорені в селах Курилівка (Жовтневе) і Шпотівка Конотопщини

Децентралізація влади передбачає побудову ефективної системи місцевого самоврядування, зокрема створення спроможних територіальних громад.

Наразі в Конотопському районі триває процес обговорення з населенням створення спроможних громад.

Питання проведення децентралізації активно обговорювались в ході виїзного прийому громадян, що проводили очільник районної ради Анатолій Боярчук та голова райдержадміністрації Микола Горбенко в селах Жовтневе та Шпотівка.

Керівники району в ході відкритого діалогу давали роз’яснення про те, що таке децентралізація влади, яка її мета, як вона проходитиме та вплине на жителів населених пунктів.

Особливо бурхливо обговорення даного питання проходило в с. Жовтневе. Окремі жителі села виступають проти об’єднання. Інші схиляються до думки, що потрібно приєднатись до територіальної громади, і що зміни, які відбудуться в процесі децентралізації, підуть селу тільки на користь – з’являться кошти на ремонт доріг, облаштування приміщень соціальної сфери тощо.

«Реформа з децентралізації передбачає відродження українського села, а в підсумку - відродження української економіки. В кожному селі, громаді мають бути створені належні умови для життя людей, зокрема у сферах освіти, охорони здоров'я, культури», - звернувся до присутніх голова районної ради Анатолій Боярчук.

Також людей цікавили земельні питання –укладання договору на користування громадським пасовищем та користування землями на сіножаті. На них вони отримали вичерпні відповіді від начальника управління Держземагенства у Конотопському районі Сумської області Ірини Сопрун. Поміж інших обговорювали питання присвоєння Жовтневському НВК імені колишнього голови колгоспу А.В.Навального.

У с.Шпотівка людей цікавили як особисті питання, так і ті, що непокоять увесь район. Зокрема ремонт доріг, будівництво шлюзу на ставку, переоформлення земельних паїв тощо, і поміж інших – проведення децентралізації, яка непокоїть кожного жителя району. Селяни розуміють, що децентралізація може таки стати кроком до поліпшення рівня життя і розв’язання багатьох питань роботи соціальної сфери.

Окремі питання керівники району взяли на контроль, на інші - люди отримали вичерпні відповіді.

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube