Конотопський район відзначив 357-у річницю Конотопської битви 1659 року

У другій половині XVII ст. в Україні настав один з найсуперечливіших періодів її історії - Руїна. Поділена на Правобережну та Лівобережну Козацька держава мусила пройти випробування на життєздатність у боротьбі з трьома потужними сусідами - Польщею, Московією та Османською імперією.

Тогочасна українська історія знає як слабких та бездарних політиків, так і справжніх державних мужів, які високо ставили інтереси України й уміли відстоювати їх зі зброєю в руках.

Між селами Шаповалівка та Соснівка 28 червня 1659 року відбулася знаменита Конотопська битва війська гетьмана Івана Виговського з царськими військами під командуванням князя Олексія Трубецького. Збройне протистояння закінчилося повною перемогою українців над московським військом.

Перемога в 1659 році під Конотопом засвідчила перш за все мужність, військову міць та силу українського вояцтва - риси, які так високо цінуватиме Європа та які, зрештою, допоможуть Україні вистояти упродовж віків і збудувати свою державу. Ні гетьман Виговський, ні українські старшини й козаки ще не знали, що попереду їхню Батьківщину чекатиме довга і непроста боротьба за незалежність. Тоді, в далекому 1659 році, в час Руїни вони вписали свою героїчну сторінку тріумфу в історію Української держави.

9 липня 2016 року в с.Шаповалівка Конотопського району відбулося святкування 357-ї річниці перемоги війська під проводом гетьмана України Івана Виговського в Конотопській битві 1659 року.

Урочистості розпочалися з мітингу біля пам’ятного знаку «Шаблі», при в’їзді у с.Шаповалівка, встановленого на честь 350-річниці Конотопської битви.

У святкуванні взяли участь голова Конотопської районної ради Анатолій Боярчук та почесні гості: народні депутати України, голова Сумської обласної ради Семен Салатенко, заступник голови Сумської обласної ради Лілія Ричкіна, заступники голови Сумської обласної державної адміністрації Іван Боршош та Микола Подопригора, представник Міністерства культури України Оксана Іонова, керівництво району, делегація кримських татар, духовенство, ЗМІ, представники політичних партій, козацьких організацій та громадськість.

На знак єдності українського народу біля пам’ятного знаку “Шаблі» було розгорнуто 18-метровий національний прапор України, який пронесений святковою ходою до центру с.Шаповалівка.

Біля каплиці проведено заупокійну літію за мужніх козаків, які віддали своє життя за Україну, боролися за її волю та незалежність і загинули з думкою про неї. Вшановано пам’ять великого гетьмана Івана Виговського та покладені квіти до його постамента.

Упродовж святкування у селі Шаповалівка працювали козацькі курені з усіх районів області, містечко майстрів декоративно-прикладного мистецтва.  Гості свята смакували смачним козацьким кулішем, випічкою, ласощами, дегустували напої.

У програмі заходів були також «козацькі забави», «посвята в козаки», робота дитячих майданчиків, виставки творчості народних майстрів, спортивно-ігрова та святкова патріотична концертна програма за участі народних колективів художньої самодіяльності Сумщини та гурту «Козацькі забави» (м.Київ).

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube