Суничний фестиваль у Конотопському районі «Віншуємо суницю – першу ягоду-царицю» - давно традиція

У селі Малий Самбір Конотопського району на базі Сумської дослідної станції садівництва ІС УААН, відбулося районне свято-фестиваль «Віншуємо суницю – першу ягоду-царицю».

За роки роботи дослідна станція садівництва стала відома далеко за межами району та області. Однією з культур, над вирощуванням і дослідженням різних сортів якої тут активно працюють, є саме суниця. А фестиваль суниці став візитною карткою Конотопщини та Сумської дослідної станції садівництва. З року в рік уже стало доброю традицією на початку літа проводити цей чудовий фестиваль.

У святі цього разу взяли участь керівники району, сільські голови, громадськість, діти. Голова Конотопської районної ради Анатолій Боярчук висловив удячність усім працівникам станції садівництва, які доглядають та вирощують ці чудові ягоди. Побажав щедрих врожаїв та подякував керівнику Сумської дослідної станції садівництва В’ячеславу Фільову за організацію свята.

Першій ягідці-суниці радіють як дітвора, так і дорослі, бо вона – джерело вітамінів і першою відкриває ягідний сезон літа. І хоча по обіді йшов дощ, проте учасники свята і далі продовжували святкувати. Діти – а їх було багато на святі – досхочу катались на «суничному потязі», кареті, а також – на «батуті», «гірці», відвідували долину казок, ігровий майданчик, де для них було організоване цікаве дозвілля працівниками відділу культури.

Поринути в атмосферу української народності можна було в історико-етнографічному музеї. Відтворений інтер’єр української селянської хати поєднав багатий етнографічний матеріал. До уваги гостей були представлені побутові речі, народний одяг, різноманітні вишивки тощо.

Увагу дітей і дорослих привернула виставка декоративних домашніх птахів, де були широко представлені кури різних порід, фазани та інші птахи. Відбувся забіг поросят, що вже став традиційним. Значну цікавість у гостей фестивалю викликав парад раритетних легкових автомобілів минулих років.

Цікаву концертну програму підготували учасники художньої самодіяльності Конотопського району та м. Ніжин, квартет духовенства Конотопської єпархії, народний фольклорний колектив «Ярославна» м. Путивль. Під час заходу на спортивних майданчиках зустрічались футбольні й волейбольні команди Конотопського району, м. Сум, м. Ніжин та м. Кролевець.

І, звичайно, яке ж свято суниці без самих ягід? А їх на фестивалі було вдосталь. Кожен міг ягодами пригоститись і купити свіжозібрані суниці з Малосамбсріських ланів за прийнятною ціною. Свято закінчилось, залишивши у кожного, хто тут побував, добрі спомини до нового літа.

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus