У Конотопському районі відбулось свято писанки

Серед українських народних свят одним із найбільших і найурочистіших є Великдень - Світле свято Христового Воскресіння. Це свято багате на церковно-обрядові і народні звичаї.

28 квітня 2016 року напередодні Великодніх свят на базі ДПТНЗ «Конотопський професійний аграрний ліцей» за участі громадського активу району, учнівської молоді проведено районне свято писанки. Такого рівня заходи завжди підтримуються керівництвом району, тож з вітальними словами до учасників фестивалю зі словами привітань звернулися голова Конотопської районної ради  Анатолій Боярчук і голова Конотопської райдержадміністрації Микола Горбенко.

Голова районної ради Анатолій Боярчук, зазначив, що «Великодні писанки – це прадавні символи ідентичності українця. Наш народ береже їх і популяризує по всьому світу», побажав щастя, здоров’я, благополуччя, надії і воістину християнської любові, а Бог додає сили і наснаги для добрих і корисних справ на добробут і процвітання Конотопського району.

На урочистій частині, за значний внесок у вирішенні питань економічного і соціального розвитку району було нагороджено подяками і грамотами районної ради та районної державної адміністрації депутата Конотопської районної ради Сергія Черевка, директора ДПТНЗ «Конотопський професійний аграрний ліцей» Андрія Водоп’янова та інших.

Цього дня територія ліцею перетворилася на феєрію творчості писанкарства й вишиванки. Учні навчальних закладів Конотопського району представляли витвори мистецтва, розфарбовували і прикрашали збільшені макети писанок, демонструючи свої творчі доробки. Гостям заходу було представлено екскурс за Великодньою тематикою - походження писанки, символіка, звичаї, традиції та обряди. Районне свято з писанкарства, що нині відбулося в Конотопському районі, є в числі сотень подібних, які проходять у передвеликодній час по всій Україні.  

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus