На Сумщині розпочалося тестування системи надання адміністративних послуг в електронному вигляді

Заступник голови Сумської обласної ради, голова робочої групи з підготовки впровадження елементів електронної демократії та відкритості в діяльність органів місцевого самоврядування Сумської області Лілія Ричкіна відвідала «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми».

Захід відбувся у рамках підписаного 14 січня поточного року багатостороннього Меморандуму про співпрацю між Сумською обласною радою, Охтирською районною радою, Глухівською, Конотопською, Роменською, Сумською, Шосткінською міськими радами і громадською організацією «Технології проти корупції» щодо створення системи електронного урядування та електронної демократії у Сумській області.

Під час робочої зустрічі з керівником ЦНАПу Сумської міської ради – Аллою Стрижовою, було обговорено багато організаційних та технічних питань щодо вироблення спільного механізму практичної реалізації положень Меморандуму.

У зустрічі також взяли участь представники громадських організацій та волонтери проекту IGOV – голова ГО «Аналітичний центр «Інтернет-право UA» (координатор IGOV по місту Суми) Михайло Горкуша та заступник голови правління ГО «Інститут Реформ та Інформатизації Суспільства» (координатор IGOV по ЦНАПу міста Суми) Іван Шкурат. Вони отримали технічні завдання на розробку п’яти адміністративних послуг та почали їх тестову обробку.

Лілія Ричкіна зазначила, що у Сумської міської ради та її структурних підрозділів є можливість безкоштовно приєднатися до порталу IGOV і надавати мешканцям Сум близька 200 адміністративних послуг он-лайн вже у цьому році. Вона, як голова робочої групи з підготовки впровадження елементів електронної демократії та відкритості в діяльність органів місцевого самоврядування Сумської області, вже отримала запит від керівництва міста Лебедин про можливість приєднатися до Меморандуму і стати учасником проекту IGOV, а також висловила сподівання, що й інші міста і райони Сумської області підтримують цю ініціативу.

Спільно напрацьовані питання щодо подальшого впровадження проекту IGOV у Сумській області заплановано використовувати й надалі при роботі з іншими містами та районами, які вже підписали Меморандум, а також для навчання посадових осіб органів місцевого самоврядування і волонтерів, готових приєднатися до проекту. 

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube