Об'єднання територіальних громад


Посилання за тематикою:


Мапа об'єднаних територіальних громад

(оновлено 17.10.2016)

Завантажити мапу у високій якості (7 Мб.)


 

Новини за тематикою:


Чотири громади Сумщини – в процесі розробки плану стратегічного розвитку своїх територій Друк
Четвер, 19 квітня 2018, 09:41

Степанівська, Кириківська та Недригайлівська, Дубов`язівська ОТГ спільно з Сумським Центром розвитку місцевого самоврядування продовжують роботу над розробкою плану стратегічного розвитку своїх територій.

Кириківська ОТГ вже закінчила анкетування мешканців щодо визначення ціннісних орієнтирів, основних напрямків розвитку, а також опитування підприємців для подальшої роботи зі стратегією розвитку.

Детальніше...
 
Заступник голови обласної ради: децентралізація – беззаперечний шлях до успіху громад Друк
Понеділок, 16 квітня 2018, 16:15

Однією з найвагоміших реформ, розпочатих в Україні протягом останніх років, є реформа децентралізації влади. Відтак з метою обміну досвідом впровадження реформи на теренах Сумщини представники органів місцевого самоврядування нашої регіону взяли участь у навчальній поїздці до Запорізької області.

Робочий візит здійснили заступник голови Сумського обласного депутатського корпусу Тетяна Головко, співробітники Сумського підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування» Олександр Хоруженко та Марина Лобова, представники органів місцевого самоврядування. В рамках навчального туру також були представники Черкаської та Хмельницької областей.

Останнє оновлення на Понеділок, 16 квітня 2018, 16:34
Детальніше...
 
Новий етап у процесі створення Синівської сільської ОТГ Друк
Вівторок, 10 квітня 2018, 13:03

Про створення майбутньої ОТГ говорили 5 квітня 2018 року, під час робочої зустрічі радника з питань децентралізації Сумського ЦРМС Артема Градуна з головою Синівської сільської ради Олегом Тихоненком.

Процес добровільного об’єднання громад Синівської, Подільківської, Підставської, Капустинської, Колядинецької та Саївської сільських рад в одну громаду з центром у селі Синівка було розпочато ще у 2016 році, але до цього часу об’єднаної територіальної громади ще не створено, оскільки Колядинецькою та Подільківською сільськими радами, у свій час, не було надано згоди на добровільне об’єднання, зазначає радник з питань децентралізації Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування, який створено в рамках Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіоном Артем Градун.

Останнє оновлення на Вівторок, 10 квітня 2018, 13:52
Детальніше...
 
На Сумщині перша ОТГ отримала державну землю у власність громади Друк
Четвер, 05 квітня 2018, 09:59

Сьогодні на Сумщині відбулася знакова подія – Бездрицькій ОТГ передали у комунальну власність землі, які раніше належали державі.

В обласній раді відбулося урочисте підписання документу між Головним управлінням Держгеокадастру в Сумській області та Бездрицькою ОТГ. Таким чином Бездрицька сільська рада отримала у комунальну власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 351,3786 га, які розташовані за межами населених пунктів на території Бездрицької ОТГ.

Останнє оновлення на Четвер, 05 квітня 2018, 10:53
Детальніше...
 
Раціональне використання ресурсів - основа успішної громади Друк
Середа, 28 березня 2018, 17:28

На базі Сумської РДА відбулася нарада, де обговорили раціональне використання ресурсів громад. У заході взяли участь керівники області, очільники Сумського, Білопільського, Краснопільського та Лебединського районів, голови ОТГ, сільських і селищних рад.

Детальніше...
 
Як правильно готувати проектні заявки, вчили сумські громади Друк
Вівторок, 20 березня 2018, 10:28

16 березня експерти Центру розвитку місцевого самоврядування провели семінар для представників ОТГ на тему «Субвенція з Державного бюджету на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад Сумської області в 2018році».

У поточному році об’єднані громади Сумщини отримають субвенцію з державного бюджету на розвиток інфраструктури. Мова йде про понад 76 мільйонів гривень для 28 територіальних громад, прокоментував радник з питань регіонального розвитку Сумського ЦРМС Григорій Стариков.

Детальніше...
 
Громади Сумщини готуються створювати сучасні ЦНАПи Друк
Вівторок, 13 березня 2018, 10:37

12 березня 2018 року представники громад Сумщини взяли участь у інформаційній сесії Програми «U-LEAD з Європою» з питань створення ЦНАПів. Зустріч проходила у Центрі надання адміністративних послуг міста Суми.

Такі сесії експертів Програми «U-LEAD з Європою» щодо участі у Фазі впровадження відбуваються у 22 областях України, за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Останнє оновлення на Вівторок, 13 березня 2018, 10:51
Детальніше...
 
На Сумщині створено 31 ОТГ Друк
Вівторок, 06 березня 2018, 16:36

Сьогодні відбулася колегія ОДА, на якій розглядалися питання створення ОТГ в області. Голова облдержадміністрації Микола Клочко звернувся до очільників районів, зокрема Лебединського, Липоводолинського та Шосткинського, де й досі не створено жодної об’єднаної територіальної громади.

Детальніше...
 
Бочечківська ОТГ: перший рік роботи Друк
Вівторок, 27 лютого 2018, 16:56

Бочечківська ОТГ знаходиться на відстані 18 кілометрів від міста Конотоп. Громада об’єднала території 4 сільських рад (Хижківська, Бочечківська, Козацька, Сахнівська) та близько 4 тисяч мешканців в одну "родину". І за короткий проміжок часу, менше року, їй вдалося реалізувати чимало соціальних проектів, залучаючи як власні ресурси, так і кошти з різних джерел.

Зараз команда Бочечківської ОТГ працює над реалізацією двох своїх проектних ідей, поділилась голова Бочечківської ОТГ Світлана Граченко. За її словами, проекти стосуються сфери соціального захисту населення, якому в громаді приділяється велика увага.

Детальніше...
 
Боромлянська ОТГ ділилася досвідом роботи в умовах реорганізації галузі освіти Друк
Понеділок, 26 лютого 2018, 11:14

У Боромлянській громаді Тростянецького району на Сумщині пройшов семінар для освітян, на якому йшлося про актуальні проблеми організації освіти в об’єднаних громадах та шляхи їх вирішення.

Захід був організований Боромлянською ОТГ спільно з Сумським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, для профільних заступників голів ОТГ, начальників відділів освіти, директорів опорних шкіл.

Освітян Сумщини ознайомили з темою освітнього компоненту в планах стратегічного розвитку ОТГ. Обговорювали інклюзивну освіту в Україні та перспективи її розбудови в ОТГ на прикладі Боромлянської громади. Додатково була організована екскурсія закладами освіти: Боромлянським НВК та ДНЗ «Пролісок».

Останнє оновлення на Понеділок, 26 лютого 2018, 11:19
Детальніше...
 
Фінансистів ОТГ вчили резервам збільшення доходів місцевих бюджетів Друк
Вівторок, 20 лютого 2018, 18:28

У допомогу фінансистам ОТГ у Сумському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар “Власні доходи місцевих бюджетів та резерви їх збільшення“.

Учасники семінару – фінансисти південного куща ОТГ області: Миколаївкої, Тростянцької, Верхньосироватської, Нижньосироватської, Недригайлівської, Кириківської, Вільшанської, Чупахівської, Комишанської, Краснопільської, Хотінської, Чернеччинської, Степанівської громад.

Останнє оновлення на Вівторок, 20 лютого 2018, 18:40
Детальніше...
 
Гуртом – легше: перша річниця Недригайлівської ОТГ Друк
Понеділок, 19 лютого 2018, 10:06

Недригайлівська селищна рада у статусі ОТГ працює вже 1 рік. Громада об’єднала між собою 23 населені пункти та близько 9 тисяч населення.

За досить короткий термін на території Недригайлівської ОТГ відбулось чимало змін. Відремонтовано більшість доріг смт Недригайлів, встановлено 102 вуличні ліхтарі, до благоустрою території залучено оновлену техніку.

Останнє оновлення на Понеділок, 19 лютого 2018, 10:28
Детальніше...
 
Проблемні питання організації, підготовки та проведення перших виборів в ОТГ обговорили на Сумщині Друк
Понеділок, 12 лютого 2018, 15:05

У п’ятницю, 9 лютого, в Сумах відбулося засідання круглого столу «Проблемні питання організації, підготовки та проведення перших виборів в ОТГ. Регіональний погляд на перспективи виборчої реформи в Україні».

Участь у роботі заходу взяла заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, яка наголосила на тому, що засідання у форматі «круглого столу» дасть можливість народним депутатам почути думку власне представників ОТГ.

«Важливо саме від представників громад, до другого читання і прийняття виборчого кодексу депутатами Верховної Ради України, взяти необхідну інформацію про проблеми, з якими вони стикаються, та як ці проблеми вирішити», - зазначила посадовець.

Останнє оновлення на Понеділок, 12 лютого 2018, 15:12
Детальніше...
 
Як організувати міжмуніципальне співробітництво громад? Друк
Вівторок, 30 січня 2018, 16:54

Про це представники громад Сумщини дізнавались під час семінару "Правові засади організації співробітництва територіальних громад", що проходив на базі Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону.

У ході семінару юрисконсульт Центру Марина Лобова розповіла про порядок організації міжмуніципального співробітництва, основні його форми та напрями, ознайомила присутніх з практикою застосування цього механізму територіальними громадами та окремими договорами.

Останнє оновлення на Вівторок, 30 січня 2018, 16:59
Детальніше...
 
В офісі Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування підбили підсумки реформи децентралізації Друк
Понеділок, 29 січня 2018, 16:58

Сьогодні, 29 січня, в офісі Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування створеного за підтримки програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону підбили підсумки 2017 року щодо впровадження реформи децентралізації в регіоні та обговорили перспективи об'єднання територіальних громад у поточному році. Участь у Комунікаційній платформі взяла заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, яка опікується питаннями децентралізації на Сумщині від обласної ради.

Останнє оновлення на Вівторок, 30 січня 2018, 08:41
Детальніше...
 
Директорів опорних закладів навчали азам проектного менеджменту в ОТГ Друк
Понеділок, 29 січня 2018, 16:19

За підтримки Програми "U-LEAD з Європою" експерти Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування спільно з Сумським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти організовали семінар-практикум для органів управління освітою об’єднаних територіальних громад.

Інститут післядипломної освіти виступає партнером Сумського ЦРМС у супроводі ОТГ Сумщини в сфері реформуванні освіти та створення нового освітнього середовища, втілення реформи освіти, реорганізації, оптимізації, і пошуку додаткових коштів для розвитку.

Детальніше...
 
Сумський ЦРМС оголошує старт проекту «Школа старост» Друк
Середа, 17 січня 2018, 13:41

Сумський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону, оголошує про старт проекту «Школа старост».

Суть проекту полягає в проведені навчального модуля для в.о. старост (старост) ОТГ Сумської області. Навчатимуть учасників експерти Сумського ЦРМС, експерти національного рівня із залученням представників органів юстиції та фахівців відповідних сфер. Навчальний модуль скрадатиметься з ІV тематичних сесій та 2 ознайомчих стаді-турів. Крім того, передбачається участь делегації від Сумської області у Всеукраїнському форумі для старост у травні 2018 року у м. Дніпро.
Координатор “Школи старост” в Сумському Центрі розвитку місцевого самоврядування: юрисконсульт Центру Марина Лобова.

Детальніше...
 
У Сумах репрезентували стратегії розвитку п’яти об’єднаних територіальних громад Друк
Вівторок, 16 січня 2018, 10:52

«Кожна громада Сумщини має свої особливості, переваги і проблеми, тож головне на шляху до розвитку не сидіти склавши руки, а активізувати всі зусилля і тоді результат не змусить себе очікувати», - на цьому наголосила заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко під час репрезентації Стратегій розвитку п’яти ОТГ на 2018-2020 роки. Захід відбувся 15 січня в офісі Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Присутнім було представлено Стратегії розвитку Краснопільської, Боромлянської, Хотінської, Миропільської та Миколаївської об’єднаних територіальних громад. Робота над написанням Стратегій здійснювалась за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Останнє оновлення на Вівторок, 16 січня 2018, 11:34
Детальніше...
 
Медичні та освітні послуги, благоустрій та інфраструктура: рік роботи Шалигинської ОТГ Друк
П'ятниця, 12 січня 2018, 13:28

Шалигинська селищна об’єднана територіальна громада Глухівського району об’єднала 9 населених пунктів та майже 5 тисяч людей. Як розвивається громада та як вирішує проблемні питання, з якими зіштовхнулась за рік, - досвідом ділився голова ОТГ Юрій Матвієнко.

Сьогодні громада активно реформує освітню галузь. На баланс новоутвореного відділу освіти громади Глухівська райрада передала школу та 3 НВК. Один із цих навчальних закладів – Ходинський НВК – довелося реформувати через його малокомплектність та нестачу кваліфікованих кадрів.

Детальніше...
 
Автономізація медичних закладів на прикладі Миколаївської ОТГ Друк
П'ятниця, 12 січня 2018, 13:20

Експерт з питань управління місцевими фінансами Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону Юрій Петрушенко, обговорював із працівниками фінансового управління Миколаївської ОТГ Сумського району, які працюють за для розвитку своєї громади, питання фінансового забезпечення надання медичних послуг

Останнє оновлення на П'ятниця, 12 січня 2018, 13:28
Детальніше...
 
Ще три громади Cумщини затвердили свої стратегії розвитку на 2018-2020 роки Друк
Середа, 03 січня 2018, 09:05

На Сумщині сформована п’ятірка перших громад Сумщини, які у 2017 році розробили та затвердили Стратегії розвитку територій на 3 роки. До Боромлянської та Краснопільської ОТГ, приєднались Миропільська ОТГ Краснопільського району, Хотінська та Миколаївська ОТГ Сумського району

Останнє оновлення на Середа, 03 січня 2018, 09:24
Детальніше...
 
Дві об'єднані громади першими на Сумщині прийняли Стратегії розвитку на 2018-2020 рр. Друк
Вівторок, 26 грудня 2017, 12:45

Боромлянська та Краснопільська ОТГ тепер з головним документом розвитку. У ньому міститься коротка характеристика стану соціально-економічного і просторового розвитку громади, а також йдеться про стратегічні бачення та місію, пріоритетні цілі, звітність перед громадою, фінансові джерела та інструменти реалізації Стратегії.

Останнє оновлення на Середа, 27 грудня 2017, 08:37
Детальніше...
 
Програму підтримки співробітництва ОТГ прийняла Сумська облрада Друк
Четвер, 21 грудня 2017, 13:20

Обласна програма підтримки співробітництва об’єднаних територіальних громад на 2018-2019 роки є першим комплексним документом в Україні, який передбачає фінансову підтримку з обласного бюджету проектів співробітництва ОТГ та реалізацію заходів інформаційно-освітнього характеру у цій сфері. Програма була розроблена експертами Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування спільно з Сумською обласною державною адміністрацією та 20 грудня 2017 року підтримана депутатами VІІ скликання на XVІІ сесії Сумської обласної ради.

Останнє оновлення на П'ятниця, 22 грудня 2017, 08:47
Детальніше...
 
Фінансистів ОТГ навчали особливостям формування бюджетів на 2018 рік Друк
Понеділок, 18 грудня 2017, 14:05

У Сумському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону України, проходив тренінг "Формування бюджетів ОТГ на 2018 рік".

Присутні на заході представники фінансових управлінь об’єднаних територіальних громад Сумщини вивчали нормативно-правове забезпечення організації бюджетного процесу на рівні об’єднаних територіальних громад, алгоритм та принципи передачі бюджетних повноважень в аспекті децентралізації влади, система місцевих бюджетів у середовищі бюджетної децентралізації та міжбюджетні відносини, правила формування проектів місцевих бюджетів на 2018 рік, особливості планування видатків на освіту та культуру, тощо.

Останнє оновлення на Понеділок, 18 грудня 2017, 14:09
Детальніше...
 
Делегація Сумщини вивчала польський досвід у сфері подолання надзвичайних ситуацій для ОТГ Друк
Понеділок, 11 грудня 2017, 11:36

Представники служб ДСНС та органів місцевого самоврядування, відповідальних за безпеку та громадський порядок у регіонах України, експерти з питань децентралізації у рамках Програми Study Tours to Poland здійснили навчальну поїздку у Варшаву та Мазовецьке воєводство

Останнє оновлення на Понеділок, 11 грудня 2017, 11:41
Детальніше...
 
Інтегрована система для надання соціальних послуг в ОТГ Друк
Понеділок, 27 листопада 2017, 13:21

Пріоритетною реформою на сьогодні в Україні є децентралізація, яка спрямована на створення відкритого, прозорого і ефективного управління на місцевому рівні, з метою забезпечення якості та доступності послуг у громаді, у тому числі, і у соціальній сфері. Як зробити доступними послуги соціальної сфери в ОТГ та сформувати інтегровану систему соціальних послуг? Про це та інше говорили у Миргороді під час семінару-наради "Формування інтегрованої системи соціальних послуг в умовах децентралізації: сучасна практика та перспективи".

Детальніше...
 
Як писати проекти навчали проектних менеджерів ОТГ Сумщини Друк
Четвер, 23 листопада 2017, 13:45

В офісі Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, проходив дводенний семінар з проектного менеджменту для ОТГ Сумської області.

Понад двадцять представників об’єднаних громад Сумщини познайомились з основами логіко-структурного підходу під час аналізу і планування реалізації проектної ідеї, а також виконували ряд практичних вправ, пов’язаних із заповненням логіко-структурної матриці проекту.

Останнє оновлення на Четвер, 23 листопада 2017, 13:53
Детальніше...
 
Володимир Токар відвідав з робочою поїздкою Миколаївську ОТГ Друк
Понеділок, 20 листопада 2017, 15:19

Напередодні Дня працівників сільського господарства голова Сумської обласної ради Володимир Токар відвідав Миколаївську ОТГ, зокрема побував на цукровому заводі, який півроку тому розпочав свою роботу після чотирирічного простою.

Співзасновник ТОВ «УК.АЗ.Дружба», почесний консул Азербайджанської Республіки в Україні Афган Салманов наголосив, що вони робили все можливе, щоб відновити виробництво. «Ми всі пам'ятаємо, що саме в Сумській області колись було 17 цукрових заводів. Сьогодні нам ледве вдалося зберегти тільки один. Я дуже радий повідомити, що наше підприємство працює і 564 жителя довколишніх сіл уже забезпечені роботою».

Останнє оновлення на Понеділок, 20 листопада 2017, 15:24
Детальніше...
 
Увага! Гранти для об'єднаних громад! ОТГ можуть подавати заявки на отримання грантів для реалізації проектів з енергоефективності Друк
Середа, 23 серпня 2017, 13:40

 

Програма «U-LEAD з Європою», в рамках окремого доручення проекту «Реформа в сфері енергоефективності України», запрошує об'єднані територіальні громади, подавати заявки на отримання грантів для впровадження заходів з підвищення енергетичної ефективності.

До участі в конкурсі запрошуються виключно об'єднані територіальні громади (ОТГ), в яких проведено вибори та існує відповідний протокол виборчої комісії.

Детальніше...
 
Тетяна Головко: “Не бійтеся брати на себе відповідальності” Друк
П'ятниця, 04 серпня 2017, 15:03

Заступник голови обласної ради Тетяна Головко взяла участь в обговоренні питань децентралізації в Сумській області та проблематики впровадження реформ місцевого самоврядування в 2017 році. Захід відбувся сьогодні, 4 серпня, в сумському Центрі розвитку місцевого самоврядування.

 “Дуже приємно бачити, що Сумщина за рік зробила прорив у процесі децентралізації не тільки в методології, а також у способі мислення. Люди, які півроку тому були скептиками та песимістично ставилися до цього процесу, побачили в цьому позитив та ефективність змін в об’єднанні громад”, - зазначила під час свого виступу посадовець.

Останнє оновлення на П'ятниця, 04 серпня 2017, 15:08
Детальніше...
 
Журналістам і громадськості був представлений проект змін до Перспективного плану створення спроможних громад Сумщини Друк
Вівторок, 27 червня 2017, 14:36

«Без реформ, які нині тривають в нашій державі, не буде розвитку України. Але ми маємо їх провести так, щоб життя населення від цих реформ тільки покращилося», - наголосив перший заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль під час презентації проекту змін до Перспективного плану створення спроможних громад Сумської області.

Також він додав, що без децентралізації не можуть відбуватися галузеві реформи. «Сумщина два попередні роки трохи втратила часу, бо насправді створення ОТГ в нашому регіоні розпочалося, по суті, лише у минулому році. Багато областей вже отримують кошти на розвиток своїх територій, а ми тільки вивчаємо це питання. Однак, судячи з останніх рейтингів Мінрегіонбуду, наша область поступово, але впевнено виходить у лідери. Зокрема у питанні формування спроможних територіальних громад», - зазначив Анатолій Річкаль.

Останнє оновлення на Вівторок, 27 червня 2017, 14:41
Детальніше...
 


Сторінка 1 з 3

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus