Один з днів Європейського тижня місцевої демократії сумські школярі провели в Будинку рад

У рамках відзначення «Європейського тижня місцевої демократії» уже традиційно кілька років поспіль Сумську обласну раду навідують незвичайні гості. Ось і цього разу 25 жовтня 30 школярів сумських шкіл № 29, № 23, № 12 на чолі зі своїми вчителями-наставниками ознайомилися з роботою ради, як говориться, безпосередньо поспілкувалися з його керівником, працівниками виконавчого апарату.

Оскільки, діти – це наше майбутнє, то цей візит неможливо назвати звичайним, бо, безумовно, тією чи іншою мірою він відіграє певну роль у становленні молодої парості. У цьому глибоко переконаний і голова обласної ради Володимир Токар, який у щільному робочому графіку більше години виділив для спілкування з школярами. «Подібні зустрічі є стимулом і для вас, дітей, і для нас, дорослих», — зауважив він. На що у відповідь одразу прозувачало: «Так, ми вас надихаємо!»

А потім посипалися запитання не по-дитячому серйозні, глибокі, колючі, бо стосувалися життєдіяльності не тільки сумчан, а в глобальному масштабі – цілої країни. Приміром, що треба зробити, аби наша талановита молодь не виїжджала за кордон, чому буксує медреформа і чи взагалі вона є, чому у нас у країні погані дороги і як підняти економіку, як зробити комунальні послуги доступними для людей. Найактивніша з гостей учениця 9 класу, президент школи № 29 Аделіна Шема, яка, до речі, вже вдруге бере участь у подібному заході, була категорична в тому, що бігборди з фото політиків зайві: «Краще робити добрі справи, а не «світитися» на плакатах, щоб про тебе знали і могли голосувати!» Особливо жвава дискусія зав'язалася, коли зачепили питання майбутніх президентських виборів. Діти напряму запитали очільника обласних парламентарів кого і чому він стане підтримувати, яким він бачить майбутнє держави особливо в контексті сьогоднішніх непростих реалій, що буде, якщо влада, наприклад, зміниться, куди «поверне» країна.

«Одне хочу сказати, - наголосив Володимир Токар, відповівши на запитання, - що країна потребує молодих та активних лідерів, які б змогли довести розпочату нами справу розбудови країни до кінця. Думаю, серед вас є такі! Ми станемо допомагати тим, хто працює, хто з розумінням вболіває за потреби людей».

«Ми ще до вас навідаємося, - впевнено заявили діти, залишаючи кабінет голови обласної ради, - бо маємо масу невичерпних планів, креативних ідей, конкретних зауважень!»

У ході екскурсії Будинком рад сумські школярі пойшлися його коридорами, побували й у кабінеті міського голови Сум. На жаль, очільник міста саме був відсутнім, тож низку своїх пропозицій щодо благоустрою міста, зокрема реконструкції міського парку, юні попросили передати спікера обласного парламенту і отримали згоду.

Потім майбутні депутати, а, як з'ясувалося, дехто із школярів однозначно вбачає себе тільки політиком, відвідали зал засідань, де приймаються важливі для нашого міста та області рішення, особисто ознайомилися із системою голосування.

Уже після розмови із дітьми Володимир Токар зізнався, що він радий, бо у нас підростає хороша зміна - рушійна сила і генератор нових ідей, проектів, задумів. Без сумнівів - Україна буде у надійних руках!

Також читайте:

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube