Коли досвід приносить максимум користі

У Сумському обласному центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю підбили підсумки трирічної взаємодії з німецькою громадською фундацією Senior Experten Service (SES – Служба старших експертів).

До аналізу результатів співробітництва, окрім представників вищевказаних організацій, долучилися заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, директор департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА Михайло Дубровський, педагоги СДПУ ім. А.С. Макаренка, очільники міських центрів соціальної реабілітації, батьки дітей з особливими потребами.

Відкриваючи круглий стіл, директор регіонального центру комплексної реабілітації дітей-інвалідів Олена Сущенко наголосила на тому, що співробітництво зі Службою старших експертів – це величезні можливості, які з кожним новим проектом трансформуються у реальні досягнення на шляху соціалізації та поліпшення стану здоров’я вихованців даного закладу.

Щороку курс відновлення тут проходять більше 700 людей з особливими потребами. І нині завдяки обміну досвідом з експертами Senior Experten Service спектр оздоровчих методик значно розширено.

Власне, педагоги центру отримали нові знання у сфері застосування фізіотерапії, налагодженні комунікації з дітьми, які мають обмежені фізичні можливості. Ґрунтовно була вивчена методика Марії Монтесорі, її  доцільність у процесі роботи з дітьми, що відстають у розвитку. Нині ж завершується черговий проект – арт-терапія. Це свого роду лікування мистецтвом. Набуті компетенції співробітникам центру передає старший експерт SES Ріта Шмідт.

Від імені Сумської обласної ради учасників заходу привітала Тетяна Головко, вказавши, що міжнародна співпраця, започаткована в 2015 році, приносить дуже вагомі результати.

«Приємно, що Служба старших експертів прийшла на Сумщину. Ще б пак, адже досвід – це неоцінний скарб. Людина витрачає десятиліття, аби набути необхідні компетенції. Ми ж завдяки SES маємо чудову нагоду ознайомитися з найкращими практиками у соціальній сфері, економіці, освіті. Причому визначально, що йдеться не про теорію, а конкретні напрацювання успішних досвідчених людей, які зголосилися на волонтерських засадах поділитися своїми знаннями», – зазначила Тетяна Іванівна.

У ході обговорення учасники мали змогу більше дізнатися про унікальність ряду терапій, а саме: лікування творчістю, працею і навіть казками.  Власне бачення щодо них презентували педагоги СДПУ ім. Макаренка. Про те, що такі ексклюзивні методики діють, яскраво засвідчила перемога вихованця Сумського обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Олександра Самуся на VI Міжнародному фестивалі пісочної анімації «Дотик», котрий відбувся у м. Дніпро. Про тріумф хлопцю нагадуватиме диплом, який якраз-таки було вручено під час круглого столу.

Наприкінці зустрічі Тетяна Головко наголосила, що обласна рада й надалі цілковито сприятиме взаємодії та обміну досвідом між експертами SES і спеціалістами центру комплексної реабілітації дітей-інвалідів.

«Спільно ви робите украй важливу справу. Від того, наскільки професійними, висококваліфікованими і майстерними будуть співробітники центру, залежить, чи почуватимуться щасливими, чи знайдуть себе в цьому світі діти та дорослі з особливими потребами. А це не тільки почесна, а й дуже відповідальна місія», – впевнена Тетяна Іванівна.

Також читайте:

Останнє оновлення на П'ятниця, 05 жовтня 2018, 07:33

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube