Володимир Токар: «З початку року стартує Нова українська школа, а це – велика відповідальність і для влади, і для вчителів»

Цьогорічна серпнева конференція педагогічних працівників Сумщини, яка проходить під девізом «Впевнений старт освітньої реформи – стратегічне завдання громад», розпочалася дещо неординарно. Дітлахи у театральній постановці розповіли, як не хочеться після шкільних канікул сідати за парти. Втім, коли дізналися про новації Нової української школи, їх думка кардинально змінилася.

І дійсно, цього року День знань дещо особливий. Україна понад чверть століття чекала нову освітню реформу і нарешті вона почала діяти. З 1 вересня 2018 діти Сумщини і всієї країни підуть в перший клас Нової української школи. Старту реформи передувала масштабна підготовка, направлена на три основні зміни: створення нового освітнього середовища, нового змісту освіти та перепідготовки вчителів.

«Ми всі розуміємо, що треба змінювати освіту, - сказав під час урочистостей голова Сумської обласної ради Володимир Токар. - З початку року стартує Нова українська школа. А це новий рівень, з яким ми увійдемо до європейського освітнього простору. Це – велика відповідальність і для влади, і для вчителів, бо саме вам довірено найбільше багатство нашої країни – діти. Ви ділитеся з ними своїми знаннями, досвідом, вчите їх українським традиціям та історії».

Спікер обласного парламенту наголосив, що депутатський корпус ніколи не залишався осторонь проблем освітян, тож і надалі підтримуватиме усі починання у цій галузі. Володимир Токар побажав усім присутнім витримки, здоров’я, миру, натхненної праці, успіхів, а оскільки у педагогіці переважна більшість жінок – то справжнього жіночого щастя, аби у них вистачало часу не лише на роботу, а й на себе і свою родину. І вручив відзнаки обласної ради найкращим працівникам галузі.

Далі на сцені знову імпровізація. Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторія Гробова в сценічному навчальному кабінеті української школи разом зі школярами вирішувала математичні приклади, збирала конструктори і знаходила країни на глобусі.

«Сумщина зробила впевнений крок вперед. І наразі ми вже завершуємо облаштування нового освітнього простору, закупівлю необхідного обладнання. На початок серпня ми використали субвенцію на 73%, – розповідала вона. – Тому ми чекаємо на талановитого випускника, який потрібен сьогодні суспільству. Такий випускник нестиме свіжі ідеї, він стане новатором».

Заступник голови ОДА Микола Подопригора сказав, що сьогодні відбувається унікальна реформа вітчизняної освіти. «Її якість залежить саме від взаємодії всіх гілок влади, тому що освітня реформа торкнеться кожного громадянина – держава конкретно відчує її вже через 12 років. Але вже нині ми можемо пишатися тим, що Сумщина перебуває у п’ятірці кращих за результатами ЗНО, і те, що у нас найкращі показники за матеріально-технічним забезпеченням шкіл. Цю планку ми триматимемо й надалі».

Посадовець вручив обласні премії імені А.С. Макаренка і почесні грамоти голови облдержадміністрації педагогічним працівникам, які зробили значний  внесок у розвиток галузі освіти Сумщини.

Також читайте:

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube