Внутрішньо переміщені особи, які живуть на Сумщині, повинні мати право голосувати на виборах усіх рівнів

У цьому впевнена заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, яка озвучила свою думку під час інформаційного заходу «Чи побачать депутати «невидимих виборців» Сумщини?» Його організував Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» для захисту виборчих прав внутрішньо переміщених осіб.

Тетяна Іванівна подякувала організаторам за увагу до проблем переселенців, яких тільки на Сумщині проживає близько 11 тисяч. «Ми отримали листи від представників громадських організацій, в яких вони просять обласних обранців звернутися до народних депутатів підтримати законопроект №6240, що передбачає забезпечення всього комплексу виборчих прав для внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян. Враховуючи той факт, що, за даними соцопитувань, значна частина ВПО не планує повертатися на попередні місця проживання, бо за більш як 4 роки люди облаштували побут й життя у нових громадах. Тож ми плануємо на найближчій сесії обласної ради винести на розгляд звернення до Верховної Ради».

Завдяки адвокаційній кампанії, що проводить ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» спільно з партнерами, вже сім місцевих рад спрямували до Верховної Ради України свої пропозиції з приводу виборчих прав ВПО та підтримки законопроекту №6240. Це – Вінниця, Ужгород, Маріуполь, Кривий Ріг, Херсон, Коростень і Добропілля.

У заході також узяли участь виконавчий директор ГО Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» Тетяна Дурнєва, керівник апарату Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький, радниця з питань ВПО Оксана Іванцова.

«Наразі децентралізація на місцях триває, продовжують утворюватися нові громади. Можливість для людини обрати місцеву владу – це елемент її соціалізації в конкретній громаді. Адже коли вона розуміє, що має вплив на процеси, це її стимулює до активної участі у житті громади», – прокоментував Дмитро Живицький.

Також читайте:

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube