Сумський обласний центр служби крові відвідало керівництво державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України»

У ході оглядин, а далі й під час круглого столу, поважні гості зазначили: Суми – яскравий приклад, як саме має працювати система державно-приватного партнерства і що сумський досвід роботи Центру крові має бути поширений на інші області держави.

Майже 10 років минуло з того часу, як депутатський корпус на чолі із Володимиром Токарем прийняв доленосне рішення для Сумщини, залучивши до реформування донорського центру вітчизняного інвестора, який вклав у розвиток Центру понад 3 мільйони доларів США. Наразі 75% акцій підприємства має компанія «Біофарма» і 25% – Сумська обласна рада.

За словами голови обласної ради Володимира Токаря, завдяки такому тандему, в Україні ніде немає, крім Сум, 100%-го обстеження компонентів крові. «Воно проводиться у нас на автоматичних аналізаторах закритого типу і виключає людський фактор. Наша область, напевно, єдина в Україні, де онкохворі діти отримують кров і її компоненти відразу ж – в будь-який час, і причому батьки за це не платять! Через позитивне взаємне партнерство «Біофарми» і облради, Сумщина витрачає на компоненти крові 5 млн грн, в той час як Київська область, порівнянна за кількістю населення, якщо не враховувати Київ, – 35 млн грн», - розповів керівник депутатського корпусу.

Також Володимир Миколайович наголосив, що роботу Сумського обласного центру служби крові відзначили західні партнери, зауваживши, що він повністю відповідає вимогам європейських стандартів і є одним з кращих в Європі.

Його підтримала заступник голови обласної ради Тетяна Головко, яка акцентувала увагу, що наш центр служби крові є прикладом і для України і навіть для європейських наших партнерів. «Знаю, що колеги з Білорусії приїжджали перейняти у нас досвід такої співпраці між владою, бізнесом і громадськістю. Тому я вважаю такий трикутник, який налагоджений в дієвій співпраці, дає колосальний результат. Це – єдина подібна модель в Україні і ми пишаємося такою роботою. Так мають працювати всі області і переймати наш досвід».

За словами тимчасово виконуючого обов’язки голови облдержадміністрації Вадима Акпєрова, в нашій області багато почесних донорів і за кількістю донацій на тисячу населення Сумщина є лідером донорського руху не лише України, а й світу. «Я та мої колеги теж неодноразово здавали кров і не сумніваємося у необхідності і корисності цієї справи. Тож обласний центр крові може завжди сподіватися на нашу підтримку і допомогу», – зазначив Вадим Акпєров.

За словами генерального директора Державної установи «Центр громадського здоров'я МОЗ України» Володимира Курпіти, Центр громадського здоров'я МОЗ України розробив Стратегію служби крові, яка є дороговказом у забезпеченні безпеки донорства: «Ситуація з центром в Сумах – є яскравим прикладом того, як державно-приватне партнерство повинно працювати, я сподіваюся цей досвід який в Сумах є можна буде поширити на всю Україну. Найголовніше це найвищі стандарти якості і безпеки для потенційних отримувачів».

«Завдяки ефективній співпраці влади і бізнесу ми напрацювали єдину в Україні європейську модель донорства, – наголосила директор Центру служби крові Наталія Трофименко. – За останні роки було проведено глобальну реконструкцію центру крові, в ремонт та обладнання якого інвестор вклав понад 2,5 млн. доларів США. Це дозволило впровадити міжнародні стандарти якості і забезпечити 100% безпеку для донора та реципієнта. Результат – Сумський обласний центр служби крові на сьогодні є кращим в Україні і одним з найкращих у Європі і за останні роки не було жодного випадку зараження гепатитом, ВІЛ, або іншими інфекційними хворобами».

Відзначила роботу Центру служби крові й голова ГО «Батьки онкохворих дітей Сумщини» Оксана Смольникова. Вона подякувала за те, що кров та її компоненти онкохворі діти можуть отримати в будь-який час – навіть у вихідні та святкові дні. «Пошук донорів в інших областях лягає на плечі батьків хворих дітей і це – додаткове навантаження на них. Окрім того, на Сумщині, завдячуючи своєчасному наданню крові, менша смертність онкохворих дітей і не було випадків зараження».

Оксана Смольникова серед іншого подякувала керівникам області за підтримку онкохворих дітей і вручила Володимиру Токарю та Тетяні Головко картини, які вони розписували спільно з дітьми онкогематологічного відділення Сумської обласної дитячої клінічної лікарні.

Також читайте:

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube