Тетяна Головко: Ми зацікавлені у розвитку двостороннього співробітництва з Китаєм

Угода про підготовку магістрів та аспірантів, створення Центру високих технологій у сільському господарстві на базі СНАУ, Меморандум про побратимські відносини між містами Сіньсян, провінції Хенань, КНР та Сумами – такий результат візиту делегації міста Сіньсян Китайської Народної Республіки до Сумщини.

Її представники зустрілися вчора з керівництвом області, народними депутатами від Сумщини, міськими головами та науковцями. Заступник голови ОДА Вадим Акперов розповів про економічний та інвестиційний клімат на Сумщині, міські голови Сум, Шостки та Тростянця – про індустріальні та промислові парки у своїх містах.

Заступник голови обласної ради Тетяна Головко у своєму вітальному слові зазначила, що саме міжрегіональні зв’язки залишаються одним з найефективніших інструментів розвитку всього комплексу китайсько-українських відносин. «Китай сьогодні динамічно розвивається в багатьох напрямках. Україна теж має багато сфер діяльності, які можуть бути корисні нашим азіатським партнерам. Тому ми зацікавлені у розвитку двостороннього співробітництва» - зазначила посадовиця.

Сьогодні, за словами Тетяни Головко, в Сумській області реалізовано багато проектів за участю європейських інвесторів, і вони задоволені результатом. «Запевняю вас, що Сумська область налаштована і надалі зберігати високу динаміку свого співробітництва з іноземними інвесторами. Ми готові обговорити разом з вами всі можливі напрямки спільних проектів. Як в економічній, сільськогосподарській, промисловій, так і в науковій сферах», - резюмувала заступник голови обласної ради.

Вадим Акперов наголосив, що протягом останніх років Сумська область активно розвиває співробітництво з Китайською Народною Республікою. Підтвердженням цього є Угода про довгострокове торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво між Сумською областю та провінцією Гуйчжоу, Угода про співробітництво між Сумським національним аграрним університетом і компанією «Golden Egg». Також під час ІІ Українського форуму Шовкового шляху було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Сумською обласною державною адміністрацією та Альянсом міст Шовкового шляху, мета якого – об'єднання зусиль для поглиблення партнерських взаємин і подальший розвиток стратегічного партнерства.

«Запевняю вас, що місцеві органи влади і всі жителі Сумщини будуть тільки вітати наше взаємне співробітництво і створять необхідні умови, щоб представники КНР розвивали свій бізнес, подорожували або вчилися у нашому краї з успіхом і комфортом, як у себе на Батьківщині», – підкреслив Вадим Акпєров.

Старший консультант Муніципального народного уряду міста Сіньсян Чжан Говей представив відеопрезентацію про економічний та інвестиційний потенціал свого міста і  у своєму виступі відзначив, що на Сумщині він побачив дійсно великий науковий і освітній потенціал та сприятливі умови для іноземних інвестицій. Тож сподівається, що співробітництво принесе лише позитивні результати.

Також читайте:

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube