Тетяна Головко: «Історія життя Петра Калнишевського – приклад для нас, як розбудовувати державу на фундаменті духовності»

Минулої п’ятниці на Роменщині відбулося свято козацької слави «Калнишева рада» з нагоди 327-ї річниці з дня народження останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського.

До вшанування пам’яті славетного земляка долучилася заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, депутати обласної ради, керівництво облдержадміністрації та райцентрів Сумщини.

«Велична постать Петра Калнишевського, його історія життя – приклад для нас, його нащадків, як потрібно любити рідний край, бути патріотом і розбудовувати державу на фундаменті духовності, – звернулася до присутніх на святі Тетяна Головко. – Петро Іванович Калнишевський – останній козацький отаман, людина-легенда. Тому для нас усіх – це свято єдності та згоди, яке щороку збирає на Батьківщині  нашого відомого земляка безліч гостей».

Тетяна Іванівна разом з усіма долучилася до божественної Літургії та молебню у церкві Святої Трійці, після чого разом із громадою урочистою ходою пройшла від церкви до пам’ятника Петра Калнишевського.

Козацьке свято порадувало гостей фольклорною презентацією козацьких куренів сільських рад району, роботою містечка майстрів, виставкою декоративно-ужиткового мистецтва, козацькими спортивними змаганнями, показовими виступами кінних вершників, фестивалем вуличної їжі, виступом оркестру 27-ї Сумської реактивної артилерійської бригади, дитячим атракціонами тощо.

Упродовж святкування у музеї Петра Калнишевського проходили екскурсії, огляд експозицій, перегляди кінофільмів, а у сільському клубі – літературні читання «Пелюстки Ромен - цвіту» за участю письменників-земляків. А колективи та виконавці обласного фестивалю народної творчості «Дивограй» майстерно оживили в мелодійній пісні одну із найславетніших сторінок нашої історії – козацьку добу.

Також читайте:

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube