На Сумщині підготували перший у державі випуск регіональних менеджерів

Сьогодні, 30 травня, в Сумському національному аграрному університеті відбулося святкове вручення дипломів здобувачам вищої освіти ступеня «Магістр» зі спеціальності «Публічне управління та адміністрування» освітньої програми «Регіональний менеджмент».

Протягом півтора року освіту здобували представники сільських, селищних та міських рад, котрі вже сьогодні працюють у громадах або на територіях, що планують об’єднатися. Програма освіти, розроблена за підтримки Сумської обласної ради та ОДА в межах реалізації «Програми регіонального розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області до 2020 року».

На відкритті захисту магістерських робіт та врочистому врученні дипломів були присутні заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, голова комісії обласної ради з питань бюджету Микола Березін та тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Микола Подопригора.

Окрім привітань випускників із здобуттям дипломів освітнього ступеня «Магістр», посадовці висловили надію на подальшу тісну співпрацю з університетом у контексті підготовки кадрів.

«В умовах сьогоднішніх реформ однією з головних проблем, з якою стикнулися об’єднані територіальні громади, є недостатня кількість кваліфікованих спеціалістів. Для нас це стало, певного роду, викликом. Тому Сумщина першою в Україні запровадила регіональне замовлення на підготовку відповідних фахівців», - зауважила Тетяна Головко.

Цей курс діє з 2016 року, підготовка кадрів здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету, що передбачені у «Програмі регіонального розвитку АПК та сільських територій Сумської області на період до 2020 року».

За словами Миколи Подопригори, це перший випуск фахівців даної спеціальності, тож у майбутньому практика підготовки кадрів для роботи у громадах безперечно буде продовжуватися.

«Коли ми готували Програму, всі чітко розуміли, що потребуємо людей, котрі знають, як створювати додану цінність кожної громади. Ми на вас дуже розраховуємо. Ви – надія громад, які вас делегували на навчання», – звернувся до студентів Микола Анатолійович.

Ректор Сумського національного аграрного університету Володимир Ладика вручив дипломи здобувачам вищої освіти та зазначив,що подібна співпраця влади та науки є безпрецендентною.

«Цього року дипломи захистили 12 студентів – це перший крок у напрямку підготоки саме тих фахівців, які потрібні громадам.У наступному році університет має намір випустити ще 25 регіональних менеджерів», - говорить ректор вишу.

Оскільки є велика зацікавленість громад у фахівцях, то з початком нового навчального року планують набрати 2 групи. Студентів будуть учити за кошти  обласного бюджету та за рахунок підтримки юридичних і фізичних осіб.

Також читайте:

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube