У селах Великописарівщини чекають на свого депутата – з подяками та проханнями

Голова фракції Опозиційного блоку в Сумській обласній раді Олександр Стрельченко майже щомісяця відвідує населені пункти Великописарівського району, зустрічається з керівниками та жителями, аби бути в курсі всіх подій та вчасно реагувати на проблеми.

У понеділок, напередодні 8 Березня, обласний депутат, не дивлячись на негоду, знову приїхав з візитом в район. Він відвідав декілька сіл, у яких провів прийом громадян.

Так, жителі села Ямного звернулися до депутата з проханням матеріальної допомоги на лікування доньки. Завідуючий клубом села Пожня подякував обласному обранцеві за оновлені вікна, які з’явилися в закладі завдяки сприянню Олександра Стрельченка, і разом обговорили придбання дитячого майданчика у рамках співфінансування з місцевим бюджетом або спонсорами.

У Тарасівці також на прийом прийшов директор місцевого клубу, який просив допомоги депутата на ремонт закладу культури та бібліотеки. Сільський голова озвучив проблему, коли без його відома і депутатів, Держгеокадастр роздає землю буцімто учасникам АТО, але не по 2 га, як прописано в законі, а 2+2. Таким чином вже роздано 100 га землі. Хто ці люди, чи справді вони є учасниками АТО, сільській раді не повідомляють і не надають жодних документів. Тож сільський голова просить допомоги депутата, оскільки така «роздача» землі спустошує казну села на 450 тисяч грн щороку.

Директор Тарасівської школи просила сприяння Олександра Стрельченка у закупівлі мультимедійної дошки. Інші мешканці зверталися щодо розв’язання соціальних, комунальних питань, пенсійного забезпечення тощо.

У Солдатському просили допомоги заступник директора школи, яка озвучила безліч наболілих питань, та завідуючий місцевим будинком культури. Останній зазначив, що заклад 1963 року побудови і потребує капітального ремонту. Втім, на ці цілі необхідні й величезні кошти. Як і на ремонт доріг, які з’єднують села району. Люди жаліються, що доріг взагалі немає і перевізники відмовляються від маршрутів. Таким чином люди можуть залишитися без транспортного сполучення.

Майже в усіх селах, де побував депутат, приходили на зустріч люди, які з острахом очікують 1 липня, коли Україна повинна виконати прописані в Угоді про асоціацію з ЄС положення про санітарно-гігієнічні норми, які стосуються молочної сировини. Згідно з вимогами все «небезпечне» молоко, яке на сьогодні становить близько 75% усього виробленого в країні молока, має зникнути з українського ринку. Це означає, що приватні домогосподарства постраждають від нововведень, оскільки саме вони виробляють низькоякісну сировину.

Олександр Стрельченко пообіцяв, що це питання його фракція обов’язково візьме на контроль, будуть підключені народні депутати, оскільки нині корова в селі – чи не єдине джерело доходу. І якщо молокозаводи, які й так закуповують молоко по 5 грн за літр, що дешевше від води, відмовляться від молока корів з приватних домогосподарств, то селяни просто стануть жебракувати.

Найприємнішим цього дня виявився візит до Крамчанки. Там для депутата влаштували справжнє свято у знак подяки за допомогу минулого року у заміні в місцевому клубі вікон на нові – енергозберігаючі. Але перед цим – знову прийом громадян. Тут до депутата звернулися матері учасників АТО, які жалілися на те, що їм відмовляють у твердому паливі, намагаючись віддати гроші за нього, при чому за минулорічними нормами.

Далі – концерт і добрий настрій, який підготували для свого обранця жителі Крамчанки. Олександр Стрельченко також не залишився в боргу. Він привітав жінок із 8 Березня. Окремі слова подяки і подарунки семи матерям-героїням, які проживають у селі, та Уляні Калитіній, яка 8 березня святкуватиме 80-річний ювілей.

За словами Олександра Стрельченка, візит видався дуже насиченим і напруженим, оскільки він побачив, скільки в районі є невирішених проблем. Усі накази і прохання людей, як він запевняє, намагатиметься виконати в рамках депутатських повноважень.

Також читайте:

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube