У новий рік – з обласним бюджетом та Програмою економічного і соціального розвитку

Сьогодні, 20 грудня, відбулося пленарне засідання 17 сесії Сумської обласної ради. Обласні обранці розглянули близько 40 питань порядку денного, які стосувалися важливих аспектів життєдіяльності мешканців Сумщини.

Серед них, мабуть, на сьогодні одні з найголовніших - Програма економічного і соціального розвитку та обласний бюджет на 2018 рік. Так, визначено на 2018 рік доходи обласного бюджету у сумі 7 953 815,5 тис. гривень, у тому числі доходи загального фонду бюджету – 7 401 690,8 тис. гривень, доходи спеціального фонду бюджету – 552 124,7 тис. гривень, у тому числі бюджету розвитку – 800 тис. гривень. Видатки обласного бюджету затверджено у сумі 7 953 067,1 тис. гривень, у тому числі видатки загального фонду бюджету – 7 346 028,8 тис. гривень, видатки спеціального фонду бюджету – 607 038,3 тис. гривень.

Дефіцит спеціального фонду обласного бюджету визначено у сумі 54 718,6 тис. гривень, джерелом покриття якого визначити надходження коштів із загального фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду) Затверджено на 2018 рік й міжбюджетні трансферти, перелік об‘єктів, фінансування яких буде здійснюватися за рахунок коштів бюджету розвитку, обсяг резервного фонду обласного бюджету у сумі 52 741 тис. гривень.

Депутати погодили перелік захищених статей видатків загального фонду обласного бюджету на 2018 рік за їх економічною структурою: оплата праці працівників бюджетних установ; нарахування на заробітну плату; придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів; забезпечення продуктами харчування; оплата комунальних послуг та енергоносіїв; поточні трансферти населенню; поточні трансферти місцевим бюджетам;підготовка кадрів вищими навчальними закладами І-ІV рівнів акредитації;забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення для індивідуального користування;оплату послуг з охорони державних (комунальних) закладів культури.

Затверджено у складі видатків обласного бюджету й кошти на реалізацію місцевих (регіональних) програму сумі 126 962,3 тис. гривень.

За важливі для життєдіяльності територіальної громади рішення проголосувало 52 депутати з 58 присутніх. Голова обласної ради подякував колегам за активну участь в обговоренні та прийняті цих документів.

А ось саме пленарне засідання розпочалося з приємного – відзначення жителів Сумщини державними та нагородами Верховної Ради України, обласної ради.

Далі Володимир Токар передав слово начальнику управління молоді та спорту ОДА Дмитру Лантушенку, який від імені спортивної громадськості Сумщини щиро подякував депутатам за постійну й значиму підтримку розвитку спорту і фізичної культури в області. Тільки в 2017 році на оновлення матеріально-спортивної бази спортсменів було виділено 1,5 млн грн.

У 2017 році Сумській обласній ДЮСШ було відкрито відділення з веслування байдарки та каноє. За короткий термін вихованці виконали нормативи майстрів спорту, зайняли призові місця на різних змаганнях. Нещодавно була придбана нова байдарка, яку після пленарного засідання урочисто передали вихованцям ДЮСШ. Слова подяки обласним народним обранцям за підтримку спортивних ветеранів та юніорів висловив і олімпійський та багаторазовий чемпіон світу саме з цього виду спорту Олександр Шапаренко.

Голова обласної ради Володимир Токар у свою чергу заявив, що у наступному році побачить світ книга – літопис життя і перемог славетного земляка. Видання буде здійснено за кошти обласного бюджету.

Після затвердження порядку денного сесії обласної ради парламентарі заслухали депутатські запити. Їх надійшло більше 10 і стосувалися вони ремонту закладів охорони здоров’я, доріг, екологічних питань, вуличного освітлення тощо. Потім перейшли до обговорення інших питань порядку денного. Серед яких зміни до низки обласних програм, майнові та кадрові питання.

Пленарне засідання сесії пройшло швидко і конструктивно, оскільки всі питання порядку денного ретельно обговорювалися на засіданнях депутатських комісій, фракцій, загальних зборах та президії обласної ради.

На цьому наголосив у інтерв’ю журналістам і голова обласної ради Володимир Токар. Він подякував депутатам за плідну роботу і за те, що обранці проголосували за всі питання, які вкрай важливі для жителів Сумщини. «Від того, що ми попрацювали над бюджетом і своєчасно його прийняли, залежить зарплата медиків, освітян, працівників бюджетної сфери. Кошти будуть у строки розподілені на виконання обласних програм, на соціальну допомогу людям, що її потребують, та учасникам АТО. Ті, хто намагалися зірвати пленарне засідання, ставлять свої необґрунтовані амбіції вище мільйонного населення Сумщини. Адже саме від прийняття правильних і своєчасних рішень залежить нормальне життя мешканців області», - зазначив спікер обласного парламенту.

Також читайте:

Останнє оновлення на Середа, 20 грудня 2017, 15:52

Увага оголошення!

26.06.2019 року о 10.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube