У Сумах вшанували пам’ять жертв Голодомору та політичних репресій

Останньої суботи осені в Україні відзначають День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій. 26 листопада в Сумах біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору 19932-1933 років відбулися урочисті заходи та панахида за невинно убієнними.

Не дивлячись на сірий похмурий ранок, тут зібралося багато людей – керівники області та міста, духовенство, військові, громадськість, діти. Майже кожен з присутніх згадував страшні спогади своїх рідних про 1932-1933 роки, коли за ніч вимирали цілими вулицями або навіть і селами. Як матері, вмираючи, віддавали останню зернину своїй дитині, як саджали на декілька років до в’язниці за десяток початків кукурудзи, як їли навіть домашніх тварин…

Голова обласної ради Семен Салатенко також згадав свою бабусю, яка була свідком тих страшних подій Геноциду над українським народом. «Шануючи і плачучи за жертвами Голодомору 1932-1933 років ми повинні пам’ятати причини цього голоду і ніколи не допустити подібного. Хто не хоче вмерти від голоду у рабському ярмі, хто не хоче такої долі своїм дітям і внукам, не повен здаватися і опускати руки. Наша країна витримала страшне нещастя тридцятих років, воєнне лихоліття, боротьбу за незалежність, зараз триває АТО. Кожна з цих трагедій – страшний для нас урок. Тож будьмо сильними. Шануймо пам’ять жертв, шануймо наших батьків і дідів і дивимося у майбутнє. Вічна пам’ять загиблим».

За всіма невинно убієнними у часи Голодомору 1932-1933 років Керуючий Сумською та Охтирською єпархією єпископ Мефордій провів Панахиду. Присутні вшанували їх хвилиною мовчання і поклали квіти до пам’ятного знаку.

Також читайте:

Останнє оновлення на Субота, 26 листопада 2016, 14:57

Увага оголошення!

26.06.2019 року о 10.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube