За показниками врожайності ранніх зернових Сумщина займає шосте місце в Україні

«Велика подяка за вашу роботу, шановні аграрії. Саме від вас залежить продовольча безпека країни. І коли поле у ваших руках, ми впевнені, що все буде добре». Із цього розпочав своє вітальне слово голова Сумської обласної ради Володимир Токар під час семінару-практикуму проведення контрольних обмолотів ранніх зернових культур на дослідницьких ділянках демонстраційно-технологічного полігону Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України.

Керівник депутатського корпусу зазначив, що було занепокоєння щодо врожайності через непогоду, оскільки після таких рясних і тривалих дощів почала проростати пшениця.  Втім на 2 центнера з одного гектара було зібрано більше зернових у поточному році, ніж у минулому. «У цьому є заслуга і науки. Бо для того, аби аграрії мали гарні врожаї, їм треба дати якісний посівковий матеріал. На Сумщині розробляють сьогодні 200 сортів зернових провідних селекційних установ України і до нас їдуть звідусіль. З такими науковцями як у нас, я впевнений, ми можемо стати світовим локомотивом в аграрній сфері. Знаю, що хлібороби справляться зі своєю роботою і ми будемо з хлібом».

На даний час в області обмолочено вже 40% запланованих до збирання площ. Урожайність складає 47 центнерів з одного гектара. Кращі показники мають Сумський район – 62 центнери, Лебединський район – 57 центнерів та Глухівський район – 56 центнерів з гектара. І на сьогодні наша область займає за цими показниками шосте місце в Україні.

Директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Віктор Кабанець наголосив, що селекція, яку проводить інститут, - дуже кропітка робота і непростий труд. «Треба мати і методичну підготовку і технічну. На демонстраційному полігоні зібрано селекційні досягнення різних установ України, які дозволяють в одному місці – на Сумщині – ознайомитися з різними сортами зернових, окремими елементами технологій, аби їх запровадити у своїх сільськогосподарських підприємствах». Очільник закладу закликав приїжджати аграріїв до них, ознайомитися з сортами, які вирощують в інституті, і закласти фундамент для отримання високого врожаю.

Привітали аграріїв з контрольним обмолотом зернових колосових культур і заступник голови ОДА Микола Подопригора, голова Сумської РДА Геннадій Дорошенко, гості з різних куточків України.

«За розвитком аграрної галузі Сумщина є одним із кращих регіонів України, – прокоментував Микола Подопригора. – Завдяки аграріям та науковцям, у тому числі Інституту сільського господарства Північного Сходу та Сумському національному аграрному університету, на Сумщині вирощують елітні сорти пшениці, які бажають у себе мати аграрії не лише нашої області, а й інших регіонів України».

Геннадій Дорошенко побажав землеробам гарних доходів і гарних прибутків, і аби науковий та практичний досвід був у кожному районі.

На заході був і академік ­– секретар відділення рослинництва Національної академії аграрних наук України Петро Кондратенко.

«На сьогодні перед науковцями стоїть завдання зробити не кількісний показник продукції, а її якість. Саме тому підбираються сорти, технології вирощування, засоби захисту рослин, для того, щоб ця продукція була конкурентоздатною на ринку. І я вдячний сумським науковцям, що активно працюють у цьому напрямку».

У рамках семінару-практикуму аграрії разом із науковцями та представниками влади провели обмолот зерна та перевірили його на вологість та врожайність.

Також читайте:

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus