Завдяки спільним зусиллям в обласній дитячій лікарні повністю оновлене хірургічне відділення

Голова обласної ради Володимир Токар та народний депутат України Ігор Молоток проінспектували оновлене хірургічне відділення Сумської обласної дитячої клінічної лікарні. З грудня минулого року і до початку липня року поточного тут тривав ремонт. Нові палати, розраховані на 4 дітей, кімнати для матері з немовлям, санітарні кімнати, ординаторські та маніпуляційні, нові меблі – відділення не впізнати.

«З обласного бюджету було виділено 1 млн 800 тисяч грн на ремонт і 200 тисяч грн на придбання меблів, - зазначив Володимир Токар. – Депутатський корпус проголосував за виділення ще 1 млн грн, аби зробити розводку гарячої води. Дякую Ігорю Молотку за те, що він передав 500 тисяч грн. із коштів, наданих йому на виконання депутатських повноважень. Таким чином ми спільно допомагаємо дітям Сумщини, бо розуміємо, що тим, хто потрапляє в лікарню, треба створити максимально комфортні умови лікування і перебування у закладі».

За словами керівника депутатського корпусу, за останні два роки, відколи лікарню очолив Ігор Змисля, тут замінено котельню, відремонтовано дах, зроблені рентген-кабінет, реанімацію, закуплено нове обладнання.

Що ж до хірургічних відділень, яких у лікарні два, то вони розраховані на 55 пацієнтів. Щороку тут проходять лікування понад 2 тисячі дітей віком від 29 днів до 17 років. Півтори тисячі з них потребують оперативного втручання. Наразі відремонтоване одне вузькоспеціалізоване планове хірургічне відділення на 30 ліжок.

Ігор Молоток наголосив: «Я бачив, які умови були тут до ремонту, і які ми маємо зараз. Тут лікуються діти з усієї області і наша задача – зробити все для того, аби їм тут було якомога комфортніше. Все, що ми зараз бачимо – це спільна робота, яка задовольнила усіх. Ми взялися і зробили добру справу. Навіть скажу, що політики об’єдналися без політики, аби допомогти дітям лікуватися в комфортних умовах».

Головний лікар обласної дитячої клінічної лікарні Ігор Змисля розповів, що  ремонтні роботи розпочалися у грудні минулого року з цілісного комплексного проекту, який був розроблений і виконаний  управлінням капітального будівництва ОДА. Наразі повністю замінена підлога, пофарбовані й приведені до ладу стіни, зроблені нові перегородки, обладовані санітарні кімнати, оновлено палати, завезені нові функціональні ліжка та меблі. Окрім того, будівельники замінили інженерні мережі, встановили кондиціонери, замінили санітарно-технічне обладнання, водопровідні та каналізаційні мережі, провели електромонтажні роботи тощо.

У повному обсязі нове відділення почне функціонувати вже з наступного понеділка – з 16 липня. Тепер, за словами Ігоря Змислі, потребує ремонту відділення гнійної хірургії. Воно також єдине в області і надає допомогу всім дітям Сумщини. Головний лікар подякував Ігорю Молотку за ініціативність і допомогу, голові обласної ради за фінансову підтримку лікарні і неабияку увагу до закладу.

За словами начальника управління охорони здоров’я ОДА Сергія Бутенка, декілька відділень лікарні не мали капітальних ремонтів ще з 1988 року – з дня здачі лікарні в експлуатацію. «Протягом останніх трьох років ми почергово, об’єднуючи зусилля, залучаючи благодійні організації, кошти обласного бюджету, депутатські кошти, оновлюємо цей заклад. Минулого року був відремонтований операційний блок для хірургічного відділення, зроблене реанімаційне відділення, сьогодні ми бачимо оновлене хірургічне відділення. І ці процеси продовжуватимуться, адже на черзі операційний блок травматологічного і лор-відділення».

Заступник голови ОДА Вадим Акпєров зазначив, що проблем дуже багато і одночасно їх вирішити досить складно. «Наша лікарня унікальна і надає послуги всім жителям області. А вони мають бути на найвищому рівні і такими поступовими кроками, я впевнений, медична галузь буде розвиватися».

Усі присутні оглянули палати, санітарні кімнати, поспілкувалися із медиками, які дякували за допомогу, та побажали, аби у відділенні було якомога менше хворих дітей. А ті, хто сюди потраплятимуть, щоб якнайскоріше одужували.

Також читайте:

Останнє оновлення на Понеділок, 09 липня 2018, 15:45

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus