4 громади Сумщини обговорювали спільно свої стратегії розвитку

Попередня презентація стратегій розвитку 4-х об'єднаних громад Сумщини відбулася на базі Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування, що створений за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону.

Головні герої заходу: Степанівська, Дубов`язівська, Недригайлівська та Кириківська селищні ОТГ, які тісно співпрацюють в першому півріччі 2018 року з Центром розвитку в напрямку розробки стратегій.

Захід передбачав "командну гру" - об'єднання представників 4-х громад в одну групу з метою демонстрації представникам ОТГ загальної картини їх стратегії та порівняння себе з іншими, - зазначає радник з питань регіонального розвитку Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування Григорій Стариков.

"Характерна особливість цієї групи, що зазначені громади надто схожі між собою: мають статус селищних, майже однакову кількість населення, мають аграрний потенціал, спільну проблематику", - зазначає експерт.

Учасники мали можливість розглянути основні стратегічні напрями та окремі блоки, що стосуються поводження зі сміттям, розвитку сільських територій, тощо. Обговорювали найбільш ключові частини стратегій на базі конкретних міжнародних проектів, які можна було б використати та залучити для втілення проектів на території громад в життя.

Заступник голови Дубов`язівської ОТГ Леонід Білик, розповів, що громада наразі активно працює над розробкою стратегії. До неї долучили підприємців, депутатів, актив шкільного самоврядування. У планах затвердити одним зі стратегічних напрямків розвиток кооперацій. Другим напрямком громада бачить розвиток освітньої та медичної галузі.

Наступна зустріч передбачає роботу над гуманітарним блоком. Мова йде про розвиток туристичної галузі, оптимізацію освіти, автоматизацію медичної сфери.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus