У Сумах вшанували пам’ять жертв Другої світової війни

Сьогодні минає 77 років відтоді, як фашистські війська без оголошення війни вторглися на територію нашої країни. Мільйони загублених життів, мільйони зруйнованих доль, знищені міста і села – така сумна трагедія найкривавішої війни ХХ століття.

У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, до Меморіалу «Вічна Слава» керівники області та міста поклали корзини з квітами. Перед цим вшанували загиблих учасників АТО – поклали квіти до їхніх могил. Далі – до братської могили «Мати-Батьківщина», до могили загиблих польських воїнів та пам’ятного знаку полоненим концтаборів.

Із самого початку війни в області почали створюватися підпільні організації, партизанські загони. З 27 серпня 1941 року  бої розгорталися в усіх напрямках: Конотоп, Ромни, Охтирка, Суми.

Розслідуванням Державної Надзвичайної комісії встановлено, що німецько-фашистськими загарбниками за час тимчасової окупації Сумської області було вбито, закатовано і спалено майже 111 тисяч людей.

Більше 78 тисяч людей були насильно вивезені на каторжні роботи до Німеччини. Повністю в області було спалено 128 і частково 635 населених пунктів. На руїни і згарища гітлерівці перетворили промислові підприємства, залізничні станції, пограбували всі радгоспи і колгоспи. Знищили медичні, торговельні навчальні, культурно-освітні заклади. Довгі повоєнні роки приходилося все відновлювати.

Перший заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль говорить: «Ми всі маємо пам'ятати трагедію тієї страшної війни. На жаль, нині в країні теж ідуть бойові дії. Мені хочеться вірити, що вже найближчим часом все закінчиться і ми почнемо відбудовувати зруйновані міста і селища, відновлювати економіку. Я бажаю, щоб в нашій країні завжди був мир, люди були здорові, а Україна була процвітаючою країною».

Останнє оновлення на П'ятниця, 22 червня 2018, 11:35

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus