У Сумах обговорили шляхи подолання туберкульозу

Туберкульоз – проблема не тільки медична, а й соціальна. Нові механізми і підходи у боротьбі з цією недугою вже діють на Сумщині. Зокрема в обласній раді у форматі «круглого столу» відбулося обговорення питань підвищення ефективності лікування та профілактики туберкульозу в регіоні.

За «круглим столом» зібралися представники органів влади, галузі медицини, неурядових організацій, а також громадські активісти, аби узгодити єдиний механізм подолання хвороби.

Заступник голови обласної ради Тетяна Головко зазначила, що з туберкульозом треба боротися комплексно. Вона наголосила на необхідності створення Програми, яка була б орієнтованою на потреби пацієнтів та визначала основні напрямки подальших дій у питанні запобігання епідемії.

«Реформування медичної галузі передбачає новий підхід боротьби з хворобою, і в першу чергу – це надання соціальних послуг пацієнтам хворим на туберкульоз. У питанні боротьби з недугою необхідно ставити акцент на співпрацю закладів охорони здоров’я, державних структур і неурядових організацій», - говорить заступник голови обласного депутатського корпусу.

За словами народного депутата України Олексія Кириченка, який також був присутній на обговоренні, в профільному Комітеті Верховної Ради України його колеги підтримали проект концепції боротьби з туберкульозом.

«Наразі головне – консолідація зусиль суспільства для подолання туберкульозу в країні, а також сприяння впровадженню інноваційних методів лікування та діагностики хвороби, розробка механізмів соціального захисту хворих на туберкульоз та захист прав пацієнтів», - наголосив депутат.

Перший заступник генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Віктор Ляшко, зазначив, що розуміння, як боротися з туберкульозом в Україні, є.

«Наразі підходи до ведення пацієнтів змінилися. Тепер стаціонарний етап не є пріоритетом у наданні протитуберкульозної допомоги. Такий захід необхідний лише в тяжких випадках, при супутніх патологіях. Ефективні режими лікування та протитуберкульозні препарати дозволяють пацієнту обійтися без тривалої госпіталізації в стаціонарі», - пояснює він.

Окрім цього, Віктор Ляшко наголошує, що нові підходи боротьби з туберкульозом мають заохотити до лікування як самого пацієнта, так і стимулювати лікарів, які ведуть хворих.

На Сумщині комплексні послуги з догляду та підтримки пацієнтів з туберкульозом можуть надавати волонтери ГО Клуб «Шанс». На питаннях проблем і викликів у боротьбі з туберкульозом зупинився керівник громадської організації Олексій Загребельний.

Керівник ДУ «Сумський обласний центр громадського здоров’я» Олексій Буряченко продемонстрував репрезентацію діяльності центру, в тому числі по роботі з соціальним замовленням. За його словами, наша область є однією з передових в Україні щодо втілення програми соціального замовлення.

Наостанок зібрання Тетяна Головко наголосила на подальшій плідній співпраці органів влади, охорони здоров’я, громадських організацій та активістів.

«Головне, слід усвідомити, що туберкульоз - виліковний, - зауважує посадовець. - Коли людина своєчасно звертається до лікаря, проходить повний курс лікування, дотримується всіх медичних рекомендацій — вона стає абсолютно здоровим і повноцінним членом суспільства. Ми, як ніхто інший, прагнемо, щоб лікування було доступним, а надання послуг здійснювалося на найвищому рівні. Тож будемо працювати і надалі в цьому напрямку».

Також читайте:

Останнє оновлення на Понеділок, 18 червня 2018, 15:53

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus