Володимир Токар привітав донорів Сумщини

Урочисті заходи з нагоди Всесвітнього дня донора пройшли в обласній філармонії, у залі якої не було вільних місць.

Голова Сумської обласної ради Володимир Токар, вітаючи тих, хто ділиться своєю кров’ю, зазначив, що Всесвітній день донора – це особливий день для вияву вдячності мільйонам людей, які рятують інші життя. Це свято має на меті нагадати людям, що кожна краплина зданої крові безцінна.

Володимир Токар згадав, як у 2009 році до нього, як до голови обласної ради, приїхали представники компанії «Біофарма» і запропонували передати Центр крові у комерційну діяльність. «Я побачив, що ці люди дійсно мають на меті розвивати Центр, але ми не могли повністю віддати обласне підприємство. Тому в обласної ради залишилося 30% акцій, в правління входить представник від депутатського корпусу, а на той час «Біофарма» подарувала області ще й 14 медичних автомобілів. Зараз я бачу, що ми зробили все правильно. Наш Центр є кращим в Україні. За останні 6 років не було жодного ускладнення, жодного зараження гепатитом чи іншими хворобами. А це – найвищий показник», - зазначив голова обласної ради.

Він подякував керівництву і працівникам Сумського обласного центру служби крові за своєчасний доступ пацієнтів до якісних і безпечних продуктів донорської крові, що дозволяє щороку рятувати мільйони життів. «Те, що ви робите – безцінне. Завдяки вам, багато людей отримали друге народження. З'являється шанс повернутися до життя у онкохворих дітей, військовослужбовців, що захищають країну в зоні проведення АТО, інших жителів нашої країни, які вимагають переливання крові і плазми. Низький вам уклін і велика подяка. А за такі результати, коли на тисячу населення Сумщина має 190 донацій і є донорською столицею світу, то вже треба подаватися до Книги рекордів Гіннеса», - наголосив Володимир Токар.

Він вручив грамоти обласної ради донорам, побажав усім здоров’я, миру та добробуту. А голові ГО «Батьки онкохворих дітей Сумщини», координатору донорського руху між батьками онкохворих дітей, Сумським обласним Центром служби крові та благодійними донорами Оксані Смольниковій – цінний подарунок за її вклад у волонтерську діяльність, відданість справі, безкорисливість та милосердя, чуйність і турботу про онкохворих дітей Сумщини.

Заступник голови ОДА Микола Подопригора сказав, що провідну роль у донорському русі на Сумщині відіграють промислові підприємства. «Ми спільно із обласним центром служби крові почали впроваджувати цю політику і в державні органи, для того, щоб через рік почесними донорами були не тільки працівники промислових підприємств, а й держслужбовці та представники органів місцевого самоврядування. Також разом із центром ми розробляємо і проводимо просвітницькі заходи в закладах освіти, для того, щоб Сумський регіон і надалі був центром донорства в Україні».

Віншували цього дня не лише донорів, а й тих, хто є координаторами донорського руху на Сумщині. Вони отримали відзнаки від Сумського обласного центру служби крові.

Майже чотири тисячі жителів області мають звання «Почесний донор України». Це ті, хто здав кров більше 100 разів або плазму – більше 120 разів. А загалом в області 45 тисяч тих, хто ділиться своєю кров’ю і занесений до бази Центру.

Також читайте:

Останнє оновлення на Понеділок, 18 червня 2018, 08:47

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus