Наша спільна мета – поліпшувати якість життя та сприяти здоровому майбутньому

На цьому під час зустрічі зійшлися голова обласного депутатського корпусу Володимир Токар, представники ПАТ «Біофарма» та керівництво Сумського обласного центру служби крові.

На сьогодні Суми є беззаперечним лідером України серед центрів цієї галузі. Завдяки довготривалому державно-приватному партнерству обласної ради та компанії «Біофарма», населення постійно має доступ до якісних і безпечних компонентів крові.

«Сьогодні, дивлячись на роботу обласного центру крові я бачу, що воно працює на найвищому рівні. Таке обладнання і методики роботи відповідають найрозвиненішим країнам світу», - говорить Володимир Токар.

Відомо, що найголовнішим критерієм оцінки ефективності будь-якого центру крові є кількість донацій крові та її компонентів. За рекомендацією ВООЗ за рік повинно бути від 40 до 50 донацій на одну тисячу населення. У країнах з високим рівнем розвитку цей показник становить 36,8, середнім – 11,7, низьким – 3,9. В Україні цей показник 14,9, а в Сумах – 190! Такого результату не має жодна країна чи місто в світі!

«Ми досягли спільної мети - і сьогодні бачимо результат. 190 донорів на 1000 населення – цифра вражаюча. Лікарні області забезпечені компонентами крові на 100 відсотків. Переконаний, що наша співпраця триватиме, адже у нас спільна мета – поліпшувати якість життя громадян і сприяти здоровому майбутньому», - зауважив голова обласної ради.

Як показав час, від комунально-приватної форми власності виграв як місцевий бюджет, так і загалом усі громадяни, які потребують допомоги. За словами директора ТОВ «Біофарма» Оксани Плотнікової, за 9 років співпраці з обласної радою СОЦСК перетворився на беззаперечного лідера галузі в Україні.

«Завдяки унікальному аналітичному обладнанню, ми маємо можливість допомагати у протидії епідемії ВІЧ та гепатитів. Ми не лише збираємо компоненти крові, а й обстежуємо населення на наявність небезпечних інфекцій. З початком донорського руху у Сумах, згідно з даними МОЗ України, за останні 6 років тут не зареєстровано жодного випадку захворювання на гепатити. Це вагомий показник. Наше обладнання дозволяє виявляти інфекції на ранніх етапах. Люди дізнаються про своє захворювання і мають змогу вчасно почати лікування», - говорить вона. 

Завдяки вольовому рішенню Володимира Токаря в 2009 році, коли станція з комунальної власності перейшла в акціонерне товариство (75 % акцій у ПРАТ «Біофарма», 25 % належить обласній раді), у власника – ПРАТ «Біофарма» з’явилася можливість вкладати сюди додаткові кошти. Інвестори вклали в центр більш ніж 2,5 млн. доларів США, що дозволило впровадити міжнародні стандарти якості і забезпечити стовідсоткову безпеку для донора та реципієнта.

За рахунок інвестицій Сумський центр оснащений суперсучасною апаратурою. Тут встановлено новітнє обладнання для шокової заморозки плазми (за температури - 50°С). Це зберігає всі властивості компонентів крові, зокрема фактор згортання. Також у  центрі служби крові використовують гематологічний аналізатор Sysmex. За хвилину апарат визначає 20 показників крові. Такий автоматичний контроль якості дозволяє отримувати надійні результати і економити час донора.

«Ми маємо 31 контракт із усіма медзакладами області. Також у центрі функціонує єдина електронна база донорів. Видача компонентів крові відбувається 24 години на добу. Ми робимо доставку компонентів у заклади тричі на день власним транспортом. Окрім того маємо філіали у чотирьох райцентрах області», – говорить Оксана Плотнікова.

Із 240 тисяч населення Сум 150 тисяч - донороздатні. З них 40 тисяч – є постійними донорами, а сам обласний центр служби крові – єдиний у країні, сертифікований за стандартами GMP.

Як зазначив голова обласних парламентарів, він задоволений таким співробітництвом. Адже завдання влади зробити так, щоб галузь розвивалася, а пацієнти вчасно отримували необхідну допомогу та якісні лікарські препарати.

Також читайте:

Останнє оновлення на П'ятниця, 15 червня 2018, 15:02

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus