На Сумщині пройшов Міжнародний бізнес-форум, присвячений розвитку туризму

«Туристична галузь області повинна набирати обертів – це факт. У деяких держав туризм складає основну частину доходу. Тому ми, як влада, мусимо підтримувати тих людей, які займаються і розвивають туризм. Але для цього має бути бажання приватного, в першу чергу, бізнесу і залучення серйозних інвесторів. Також треба проводити серйозну інформаційну кампанію, тим більше, що на Сумщині є що показати і чим здивувати». З такими словами звернувся до учасників Міжнародного бізнес-форуму голова Сумської обласної ради Володимир Токар.

Він пройшов сьогодні в обласному центрі на базі Сумської Торгово-промислової палати. Тут же відкрилася і виставка «Сумщина туристична-2018».

До Сум приїхали представники Білорусі, Польщі, Угорщини, Словаччини, гості з різних куточків України. Звісно ж, гідно показала себе й Сумщина. Учасники форуму обговорили шляхи поглиблення співпраці у цій сфері. Говорили про те, що 40 країн світу наповнюють свої бюджети винятково за рахунок туристичного бізнесу. Ще 70 – вважають туризм одним із трьох найважливіших чинників наповнення бюджетів. Тобто сьогодні туризм, це не просто імідж держави і її візитівка, а й вагомий економічний чинник.

«Розвиток туризму, в тому числі і як бізнесу, може стати неабияким підґрунтям для економічного і соціального розвитку регіону. У тому, аби люди з інших регіонів і країн поїхали на Сумщину, зацікавлені і ми, як представники влади. Саме тому депутатський корпус затвердив обласну Програму розвитку туризму до 2022 року, яка частково фінансуватиметься з обласного бюджету», - наголосив Володимир Токар.

Він подякував голові Сумської ТПП Костянтину Макаренку за те, що той порушив важливу культурно-економічну тему і організував такий захід. Спікер обласного парламенту побажав усім присутнім обмінятися досвідом, зміцнити міжрегіональні і міжнародні зв’язки, укріпити партнерські відносини, встановити контакти між представниками туристичної індустрії.

Голова ОДА Микола Клочко  зазначив, що певний час Сумщина залишалася осторонь процесів розвитку в той час, коли  іншим областям приділялось дуже багато уваги. Наразі ж ситуація кардинально змінюється.

«Наполеглива співпраця з обласною радою, візити до центральної влади дали свої результати – ми отримали кошти і вже направили їх у потрібне русло. Одним із найболючіших питань залишались дороги, які потребували відновлення, а туристи ж хочуть їздити нормальними шляхами. Так, їх наразі активно будують і ремонтують. Нині розвивається дорога у Харківському напрямку. Наші поважні гості відзначили, що дорога через Пирятин теж стає кращою. А траса Кролевець – Шостка є майже автобаном»», – поділився Микола Клочко.

Віце-президент Торгово-промислової Палати України Ростислав Коробка подякував обласній і місцевій владі за організацію на високому рівні заходу та за активну роботу у розвитку туристичного напрямку. «Ми маємо створювати умови, аби той вибагливий клієнт, який до нас їде, отримав максимум задоволення і залишив тут гроші. Це буде розвиток і для інших суміжних галузей: ресторанів, транспорту та інших. У вас має активну позицію обласна влада, тому сподіваюся, що ми будемо разом працювати в цьому напрямку», - зазначив київський гість.

Свій туристичний потенціал представили як західні партнери, так і українські представники туристичної галузі. Спільно обговорили нагальні проблеми, перспективи і можливості для динамічного розвитку туристичної інфраструктури, ділилися досвідом.

Останнє оновлення на Четвер, 07 червня 2018, 16:18

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus