На Сумщині відбувся обласний Фестиваль науки

Побачити альтернативні джерела енергетики, покерувати міні-автомобілем, ознайомитися з останніми науковими розробками місцевих науковців. Кожен охочий міг спробувати себе в ролі геніального ученого на Фестивалі науки, що відбувся вчора у Сумах.

На ньому провідні освітні заклади області представили свої наукові розробки і напрацювання, поділилися досвідом і дізналися нового, вшанували видатних вчених і познайомилися з молодими науковцями.

«Дуже хороший захід, - із захопленням розповіла одна з відвідувачів Олена, яка прийшла у виставковий центр із своїм шестирічним сином. – Дітям варто показувати, що наука – це і основа прогресу, і гра, і цікава, але водночас тяжка робота».

Від обласного депутатського корпусу із Днем науки присутніх привітав голова Сумської обласної ради Володимир Токар. Він наголосив на тому, що це свято – особливе, оскільки без науки не може існувати жодна галузь. «Нині в країні складні часи, тому, на жаль, наука фінансується не так, як того хотілося б. Втім, на моє переконання, оскільки ми живемо в часи наукового прогресу, держава більше втрачає від того, що не виділяються необхідні кошти у цьому напрямку. Але я знаю, що науковці – дуже віддані своїй справі і все одно працюють над винаходами, отримують визнання. Тому я дякую вам за роботу, за ваш вклад у навчання підростаючого покоління і бажаю, аби всі ваші відкриття були в ім’я миру та розвитку. Юних учених закликаю прислуховуватися до старших колег, уважно ставитися до своїх розробок, а викладачі віддячать вам мудрою порадою».

Усім учасникам та відвідувачам виставки Володимир Токар побажав здоров’я, миру, наснаги і нових звершень.

«Головне, щоб науковий потенціал Сумщини знайшов своє втілення. Ми бачимо, що він є, починаючи з дітей і закінчуючи університетами. І те, що вони розробляють, має йти на користь країні. Наші підприємства вже цікавляться інноваційними розробками і готові їх впроваджувати. Але є такі розробки, які потребують досить серйозного фінансування. Тому бізнесу потрібно створити умови для того, щоб від залучення інновацій вони мали зиск не лише у далекій перспективі, а й зараз. Ця задача має вирішуватись спільними зусиллями. Сумська наука цікава для світу і те, що залежить від обласної влади, ми, безумно, робимо і робитимемо далі», – звернувся до присутніх під час урочистостей голова облдержадміністрації Микола Клочко.

Директор Департаменту освіти і науки ОДА Вікторія Гробова побажала науковцям Сумщини отримати Нобелевську премію. Вона впевнена, що з таким потенціалом, який має область, ці побажання можуть здійснитися. «Запорука економічно-розвиненої держави – це наукова діяльність, гарні розробки, прикладна та фундаментальна наука. Ми сьогодні бачимо на виставці 8 наукових установ, які представили свої доробки, що зможуть бути впроваджені у різних галузях. Вони цікаві, тому я вважаю, що нам є чим пишатися».

Посадовці вручили кращим науковцям Сумщини обласні відзнаки, нагрудні знаки, подяки і грамоти Міністерства освіти і науки. 

Останнє оновлення на П'ятниця, 25 травня 2018, 10:53

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus