Музей подарував відвідувачам інтерактивні дійства й репрезентацію унікальних сумських старожитностей

Уже десятий рік поспіль Сумський обласний краєзнавчий музей долучився до щорічної Міжнародної акції «Ніч музеїв», приуроченої до Міжнародного дня музеїв. Цього року музей подарував відвідувачам захоплюючі інтерактивні дійства, репрезентацію унікальних сумських старожитностей і, звичайно, можливість безкоштовно ознайомитись із новими виставками та постійними експозиціями.

Локація «Відродити й зберегти» представила низку музейних раритеів доби козаччини, відреставрованих фахівцями Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Родзинкою дійства стала репрезентація унікальних предметів археології, переданих до фондів музею краєзнавцем Сергієм Гуцаном. Це зокрема скарб із 22-х предметів, знайдений у 2015 році біля с. Микільське Сумського району і представлений набором прикрас та елементів жіночого костюму кінця доби Великого переселення народів. Скарб належить до кола старожитностей антів і відображає етнокультурні особливості племінного союзу, що існував в епоху раннього середньовіччя в басейні Дніпра й об’єднував носіїв пеньківської та колочинської культур. Датується другою-третьою чвертю VІІ століття.

Поряд із цим, колекція музею поповнилась низкою випадкових знахідок із території Сумського району. Це бронзова сокира-кельт – предмет озброєння завойовника, а, можливо, і трофей. Такі кельти відносяться до західно-лужицького типу, поширені на території Польщі і датуються серединою ІХ – VІІІ ст. до н.е. До фондів музею також надійшли залізний кинджал скіфського часу (VІІ-VІ ст. до н.е.), три залізні серпи київської культури (ІІІ – V ст.) та дві сковорідки для випікання коржів, які зустрічаються в матеріальній культурі вікінгів, можуть датуватися ІХ – Х ст. і на теренах України знайдені вперше. Урочистості завершились офіційним підписанням актів передачі старожитностей до збірки музею.

Інша музейна локація, що отримала назву «Ретрофотоательє», об’єднала зусилля обласного краєзнавчого музею, визнаних фотохудожників Олександра Сагалаєва й Сергія Чепульського та волонтерів – Анастасію Клочко, Єлизавету Оболонську, Василя Селівоненка та Олега Бурлаку. В імпровізованому фотоательє кінця ХІХ – початку ХХ століття гості музею отримали змогу познайомитись із традиціями сумської фотографічної справи, а ще – зробити власну ретрофотографію.

Музейна локація «Автограф у земській управі» привернула увагу всіх бажаючих відвідати відтворений інтер'єр робочого кабінету гласного Сумської повітової земської управи та залишити там свої враження та побажання музею, написавши їх чорнилами і пером.

Знайомство з сумською старовиною продовжилось у іншій будівлі музею – по вул. Покровській, 2, де для відвідувачів музею працювали експозиції «Слов’янські старожитності Сумщини» та «Двадцяте століття починається. Суми і сумчани на рубежі віків».

Спільно з Громадським фондом «Суми» музей також долучився до збору коштів для програми «Допомога пораненим воїнам». Під час проведення акції «Ніч музеїв» було зібрано 842 гривні, передані на рахунок програми.

Загалом під час акції «Ніч музеїв» Сумський обласний краєзнавчий музей відвідало близько 4100 осіб.

Також читайте:

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus