Заступник голови обласної ради: «Сумщина зацікавлена у співпраці з іноземними партнерами»

Заступник голови Сумського обласного депутатського корпусу Тетяна Головко провела робочу зустріч з представниками програми для управлінських кадрів «Fit for Partnership with Germany» («Готові до співпраці з Німеччиною»), що реалізується на території України Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit.

У ході розмови керівник проектного офісу німецького товариства міжнародного співробітництва в Україні Світлана Степащенко та експерт проекту Євгеній Клисенко наголосили, що на Сумщині Програма успішно працює вже 4 роки.

Вони акцентували увагу на нових можливостях для представників бізнесу Сумщини та нагадали, що чотиритижнева програма перебування в Німеччині включає в себе тренінги з менеджменту та групові відвідування підприємств. Крім того, передбачена можливість індивідуальних зустрічей із потенційними діловими партнерами.

Також співрозмовники детально обговорили підготовку учасників програми. За словами Світлани Степащенко, головною проблемою, з якою стикаються стажисти при відборі до участі в Програмі, є мовний бар’єр.

«Підготовка до стажування повинна розпочатися заздалегідь, – на цьому наголошує Світлана Степащенко. – Знання англійської або німецької мов має бути хоча б базовим, оскільки учасникам Програми доведеться протягом чотирьох тижнів вести перемови один з одним».

Оскільки даний проект є надзвичайно перспективним в економічному плані як для німецьких, так і підприємств Сумщини, Тетяна Головко зауважила, що обласна рада буде всіляко підтримувати цю ініціативу.

«Сумщина зацікавлена у співпраці з іноземними партнерами, - говорить посадовець. - Підприємці та топ-менеджери нашого регіону в рамках Програми мають змогу встановлювати ділові контакти з німецькими партнерами й розширювати діяльність своїх підприємств, як у Німеччині, так і на ринках Європи, набуваючи компетенції у сфері зовнішньоекономічної діяльності».

У свою чергу, для того, щоб підготувати учасників програми до стажування, заступник голови обласних парламентарів наголосила на необхідності створення курсів з вивчення іноземних мов. За її словами, це дасть змогу претендентам безперешкодно пройти участь у відборі.

На сьогодні в Сумській області 71 представник регіонального бізнесу вже скористалися можливістю налагодити партнерські зв’язки з німецькими підприємствами. У січні-квітні 2018 року 6 представників бізнесу нашого регіону з аграрного сектору, промисловості, будівельної галузі та медицини взяли участь в Програмі.

За результатами двосторонньої зустрічі було прийнято рішення про плідну подальшу співпрацю, а також розширення географії учасників. Наразі здебільшого це представники підприємництва з міст Суми, Шостка, Глухів, Ромни, а також Роменського, Конотопського, Білопільського та Липоводолинського районів. Окрім цього, у листопаді вирішено провести великий Форум для представників бізнесу Сумщини, на якому буде репрезентовано досягнення випускників-учасників Програми.

Також читайте:

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus