Анатолій Річкаль: мудре слово Кобзаря є нашим «кременем», до якого звертається, і має пам’ятати вся нація

Цього року Україна відзначає 157-му річницю перепоховання на Чернечій горі у Каневі Генія нашого народу Тараса Шевченка. Сумщина долучилася до вшанування пам’яті Кобзаря. Відтак, сьогодні, 22 травня, в обласному центрі  відбулися заходи з нагоди перепоховання найвідомішого у світі українця.

Біля пам’ятника Тарасу Григоровичу зібралися представники влади області та міста, громадські активісти, учнівська молодь та ЗМІ.

Вшанувати Кобзаря разом з учасниками зібрання завітав перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль, який наголосив на важливості творчої спадщини поета для формування українського національно-визвольного руху та боротьби українського народу за незалежність.

«Постать Кобзаря єднає Захід і Схід України, його творчість є дуже актуальною для сьогодення. Тому ми маємо згуртуватися довкола патріотичних ідей Шевченка задля відродження миру і злагоди в суспільстві, – зазначив перший заступник голови облради. – Завжди, коли держава переживає складні часи, ми звертаємося до мудрого слова Тараса, який говорив, що сила українського народу в єдності. Ми – сильна нація, котра вистоїть перед випробуваннями, адже народ, який береже своє коріння, заслуговує на гідне життя».

Присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника Тараса Григоровича, який був, є і завжди залишатиметься прикладом справжньої любові до рідної землі.

Довідка: Тарас Шевченко помер 10 березня 1861 року в Санкт-Петербурзі. 22 травня 1861 року  Шевченко був перепохований на березі Дніпра поряд міста Канів. У Києві з Тарасом прощалися студенти, поети, багато киян.

Брати поета хотіли поховати його біля стін Успенського собору, але Григорій Честахівський, який супроводжував прах поета зумів відстояти виконання останньої волі Кобзаря, його так званого «Заповіту». Відтак, 22 травня, після відслуженої в церкві панахиди, прах Тараса Шевченка віднесли і поховали на Чернечій горі.

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus