У Сумах вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Попри дощову погоду сумчани зібрались біля пам’ятника жертвам комуністичних репресій. Віддати шану тим, чиї життя насильницьки обірвала більшовицька репресивна машина, прийшли представники обласної та міської влади, громадські діячі, містяни старшого віку та зовсім юні.

«Зі здобуттям незалежності, в Україні виявлено щонайменше 18 масових поховань жертв політичних репресій. Одне з них – в Сумах, на центральному кладовищі. Саме тому на цьому місці встановлено пам’ятний знак, аби ми всі згадували наслідки політичного терору, - наголосив перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль. - Сучасна українська держава засуджує будь-які прояви агресії. Адже український народ ціною життя тисяч патріотів сьогодні відстоює шанс на своє мирне майбутнє і майбутнє Європи, і тому солідарний  з усіма народами, які постраждали і продовжують зазнавати страждань від тоталітарних режимів».

Присутні вшанували пам’ять жертв політичних репресій хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника. А на завершення виконали акапельно Державний  Гімн України.

За оціночними даними, від 1927 по 1990 роки жертвами даної політики стали майже три мільйони людей. В Україні було заарештовано понад мільйон осіб, з яких 545 тисяч – засуджені, у тому числі, щонайменше 140 тисяч розстріляно.

Крім того, від кінця 1920-х і до початку 1950-х років з України виселено 2 млн. 880 тис. розкуркулених селян і членів їхніх сімей. З території України здійснювалися масові примусові депортації народів – поляків, німців, кримських татар (191 тис. осіб), а також вірмен, греків, інших народів Криму.

У Національному банку репресованих значиться майже 23 тисячі жителів Сумщини, що постраждали від ганебної політики.

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus