У Сумах відбувся мітинг, присвячений 32-й річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС

Сьогодні, 26 квітня, біля пам’ятного знака «Жертвам Чорнобиля» у Сумах відбувся мітинг-реквієм, присвячений 32-й річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

У заході взяли участь перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль, заступник голови обласної державної адміністрації Микола Подопригора, керівництво міста, керівники Чорнобильських громадських організацій, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, представники громадських організацій.

В знак шани та скорботи за загиблими присутні поклали квіти до пам'ятного знака та вшанували хвилиною мовчання пам'ять тих, хто першим прийняв на себе удар страшної катастрофи. Заупокійну літургію за загиблими ліквідаторами відправили представники духовенства УПЦ КП на чолі з Архієпископом Сумським і Охтирським Мефодієм.

Анатолій Річкаль, звертаючись до присутніх, зазначив, що депутатський корпус обласної ради постійно бере активну участь у розв’язанні питань соціального захисту ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. За його словами, у поточному році з обласного бюджету для Сумського обласного диспансеру радіаційного захисту населення були виділені кошти в сумі 300 тис. грн на медичне обладнання та 400 тис. грн на придбання датчиків до УЗД-апарату експертного класу.

Також перший заступник голови обласної ради зауважив, що питання пенсійного забезпечення, яке наразі особливо турбує ліквідаторів аварії ЧАЕС, розгляне депутатський корпус уже на пленарному засіданні найближчої сесії обласного парламенту.

«Керівництво та депутати облради роблять усе для того, щоб знайти вихід із ситуації, - звертаючись до ліквідаторів, заявив Анатолій Якович, - адже саме ви: пожежники, медики, військові, представники багатьох інших структур та галузей з Сумської області - разом з тисячами українців з інших регіонів ціною власного здоров’я відвернули смертельну для всього людства загрозу. Зі свого боку хочу запевнити, що обласна рада і надалі буде всебічно вас підтримувати, робитиме все, аби віддячити за ваш безсмертний подвиг».

Чорнобильська катастрофа непоправно змінила життя цілого світу. Сьогодні вона вкотре закликає замислитися над тим, яку планету ми залишимо прийдешнім поколінням в умовах глобалізації екологічних проблем.

Також читайте:

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus