«Йому ми зобов’язані обізнаністю з краєм» - виставка до 125-річчя від дня народження краєзнавця і педагога Павла Сапухіна

До 125-річчя від дня народження відомого краєзнавця і педагога Павла Андрійовича Сапухіна Сумський обласний краєзнавчий музей підготував виставку «Йому ми зобов’язані обізнаністю з краєм». Виставка була репрезентована у приміщенні Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки під час обласної науково-краєзнавчої конференції з он-лайн зв’язком «Краєзнавство Сумщини в контексті вивчення історичної, духовної і культурної спадщини регіону».

Виставка створена на основі експонатів фонду Павла Сапухіна, сформованого свого часу його донькою, яка тривалий час працювала у музеї.

Куратор виставки – завідувач науково-експозиційним відділом історії краю з найдавніших часів до початку ХХ ст. Аліна Коноп - під час репрезентації вона ознайомила присутніх з матеріалами виставки. А це - близько 80 експонатів, серед яких свідоцтво про народження, атестат на звання учителя середньої школи, автобіографія, листи, рукописи краєзнавчих досліджень, книги та періодичні видання тощо. Унікальними експонатами виставки є фото 1918 р., на якому зображений Павло Сапухін серед членів товариства «Просвіта» під час проведення Чеховського вечора у Великій Писарівці, друкарська машинка, особисті речі краєзнавця, медаль та диплом, якими дослідник був нагороджений з нагоди 150-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка.

На відкритті виставки виступили директор обласної універсальної наукової бібліотеки Тетяна Фролова та директор Сумського обласного краєзнавчого музею Владислав Терентьєв. Почесними гостями заходу були донька краєзнавця – історик, заслужений працівник культури та онук.

Наразі виставка експонується у приміщенні Сумського обласного краєзнавчого музею, за адресою вул. Герасима Кондратьєва, 2.

Також читайте:

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus