Володимир Токар – учасникам АТО: Ви можете розраховувати на підтримку депутатського корпусу

За ініціативи громадської організації «Спілка ветеранів АТО Сумської області» в обласній раді відбулася зустріч керівництва Сумщини, народних депутатів України, учасників бойових дій та ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

Зібралися, аби обговорити механізм монетизації пільг на проїзд всіма видами транспорту у зв’язку з прийняттям 14 березня поточного року Постанови Кабінету Міністрів України №197 «Про деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах».

Зазначена Постанова передбачає заміну пільг монетизацією. Також нею затверджується соціальна норма кількості пільгових поїздок, розподіл поїздок транспортом загального користування на міських та приміських маршрутах, що потрібно для визначення розміру щомісячної готівкової виплати.

Звертаючись до присутніх голова Сумської обласної ради Володимир Токар зазначив, що монетизація пільг стосується багатьох жителів області, у тому числі і тих, хто захищає нашу країну на Сході, хто був в Афганістані, ліквідував наслідки Чорнобильської катастрофи. «Тому з метою всебічного обговорення цього питання ми хочемо почути думку усіх присутніх. Сподіваюся, що ми дійдемо спільного рішення, конструктивно обговоримо усі моменти. Обіцяю, що ви можете розраховувати на підтримку депутатського корпусу».

Голова Спілки ветеранів АТО Сумської області Володимир Лаврик довів, що монетизація передбачає повернення готівки не менше ніж за 30 поїздок. Для учасників бойових дій додасться ще 20%. Тобто у Сумах ця цифра буде 90 грн та 108 грн відповідно. АТОвець вважає це насмішкою над тими людьми, кому держава надала пільги за певні заслуги.

Присутні учасники АТО говорили про те, що у Законі України немає норми у кількості перевезень та згадки про те, що безоплатний проїзд забезпечується тільки при поїздках на роботу чи з роботи. Окрім цього, не врегульовано питання проїзду в областях поза межами реєстрації. «Ситуація, коли пропонується бігати з талонами до чиновників, щоб компенсувати проїзд – є неприйнятною. Ця постанова обмежує права пільговиків, а не полегшує користування пільгами, які гарантовані законодавством України», - вважають захисники.

«Питання монетизації пільг неодноразово розглядали на координаційній раді в ОДА і наша спільна думка, що уряд не має права погіршувати умови пільговиків.  Ми разом з народними депутатами маємо зробити все, аби в суспільстві не виникло соціального напруження. Тим більше, що місцевим бюджетам не під силу у повному обсязі відшкодовувати затрати на проїзд усім пільговикам», - наголосив перший заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль.

З ним погодився і заступник голови ОДА Микола Подопригора. «Керівництво області вже неодноразово зазначало, що підтримує учасників АТО в їх рішенні, однак програма монетизації у будь-якому разі має прийматися», – зазначив посадовець.

Народні депутати Ігор Молоток та Олег Медуниця розповіли, що Постанова поки що діє як рекомендація. Голови ОДА в двомісячний термін зобов’язані затвердити розмір грошової компенсації пільг на проїзд. А потім рішення прийматимуть органи місцевого самоврядування: бути чи не бути монетизації в окремо взятому регіоні. Втім вони погодилися донести думку присутніх до голови уряду Володимира Гройсмана.

Надавши слово усім, хто хотів висловити свою точку зору, Володимир Токар пообіцяв, що на найближчій сесії обласної ради буде опрацьоване звернення до вищого керівництва держави щодо скасування 197-ї Постанови.

Окрім монетизації пільг на проїзд, присутні порушували питання відновлення інституту артилерії в Сумах та створення санаторно-курортної бази на території області, де мали б змогу проходити реабілітацію та відпочивати учасники АТО разом із сім’ями.

Також читайте:

Останнє оновлення на Субота, 14 квітня 2018, 12:48

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus