У Сумах вшанували пам’ять в’язнів фашистських концтаборів

Сьогодні, 11 квітня, вся Міжнародна спільнота вшановує жертв фашистських концтаборів. Із цієї нагоди у Сумах пройшла низка заходів, у яких взяли участь перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль, керівник апарату ОДА Дмитро Живицький, громадськість, духовенство та молодь.

Керівники області та міста поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам нацистських концтаборів, встановленого поблизу школи № 8, до пам’ятного знаку жертвам нацизму, що на перехресті вул. Супруна та вул. Горького.

А біля пам’ятника в’язням фашистського режиму, що по вул. Герасима Кондратьєва відбувся мітинг-реквієм та молебень за невинно убієнними людьми, який провели святі отці Української православної церкви Київського патріархату.

Тут зі словами скорботи до усіх присутніх звернувся перший заступник голови обласних парламентарів, який зазначив, що ми повинні не забувати уроки страшної війни, берегти пам’ять про тисячі знівечених доль та цінувати найдорожче, що дав нам Господь – життя.

«Наша країна, як ніяка інша, відчула на собі болючий гніт фашистського режиму. Тисячі українців опинилися за колючим дротом нацистських фабрик смерті, - зазначив Анатолій Річкаль. – Сьогодні ми разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли важкий шлях неволі та страждань. Віддаємо данину пам'яті жертвам нацизму із 30-ти країн світу, які загинули в концтаборах за роки війни».

Заступник голови обласної ради наголосив на тому, що історія, на жаль, повторюється, - на сході країни у полон потрапляють наші хлопці. Також Анатолій Якович висловив сподівання, що сьогодні всі захисники територіальної цілісності країни повернуться додому неушкодженими, а в країні нарешті настане мир та злагода.

За підрахунками істориків, під час війни на території сучасної України існувало 367 нацистських таборів. За офіційними даними, з жовтня 1941-го до березня 1943 року у концтаборах загинули 8,6 тисячі жителів Сум і військовополонених різних національностей. 

Саме цього дня очевидці та рідні загиблих згадують, як у дитинстві на власні очі бачили сотні смертей від рук нацистів. Люди, що зібралися біля пам’ятника 35 осіб закатованих фашистами, переконані – вшановувати жертв нацизму потрібно не раз на рік, а щодня. Щоб нинішнє покоління не забувало, якою ціною дісталося нам вільне сьогодення.

Спогадами про жахіття тих років поділилися очевидці – ветерани війни, які були присутні на мітингу. Під звуки жалібної мелодії Анатолій Річкаль та представники громадськості поклали квіти до пам’ятного знаку.

Останнє оновлення на Середа, 11 квітня 2018, 15:00

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus