Очільник обласної ради: «Важливо підтримувати талановиту молодь»

Голова обласної ради Володимир Токар постійно наголошує на важливості підтримки молодіжних ініціатив, ратує за матеріальне заохочення здібної молоді, яка своїми перемогами прославляє рідний край. Тому, незважаючи на завантаженість, з приємністю зустрівся з особливою дівчиною – талановитою сумчанкою Юлією Супрун та її мамою Оленою Володимирівною.

Цьогорічна випускниця Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №10 ім. Героя Радянського Союзу О.А. Бутка Юля Супрун – переможець численних творчих конкурсів та олімпіад з математики, фізики, хімії, економіки, української мови, інших предметів. Їй у різні часи присуджувалася стипендії міського голови Сум, голови облдержадміністрації, зараз вона вдруге поспіль отримує стипендію Президента України.

Зі своїх 16 прожитих років дівчина майже половину займалася художньою гімнастикою і досить таки успішно, адже мала перемоги на всеукраїнських змаганнях – кількість медалей і кубків вражає. І хто знає, можливо, саме наша Юля піднялася б на найвищу світову сходинку з цього виду спорту, якби не любов до математики.

- Захоплення предметом прийшло з появою у класі нового викладача, захопленого до безтями у свій предмет, - розповідає Юля Супрун. – Саме заслужений учитель України Альона Іванівна Азаренкова прищепила мені любов до найцікавішої науки. Допомагала і допомагає удосконалювати знання.

Гості обласної ради розповіли, як тандем: учитель-учениця - сприяв успіху. Спочатку це були перемоги на олімпіадах обласного, республіканського рівня. А минулого року прийшло ще одне визнання – дівчина стала першою у відбірковому турі в Україні конкурсу Intel ISEF, який ще називають «Дитячою Нобелівською премією». Тоді серед 1800 учасників з 75 країн світу та регіонів США вона представила Україну у Всесвітньому фіналі. І ось тепер чергова перемога. Врахувавши зауваження до минулорічного проекту, Юля представила на суд експертного журі його удосконалений варіант на тему: «Розв’язування узагальненого рівняння Лежандра Aх^2+Ву^2=Сz^r та його застосування в криптографії» у категорії «Математика». І хоча, як кажуть, двічі в одну річну не увійти, юній сумчанці це вдалося. Вона знову стала першою суперфіналісткою серед 225 учасників.

- Дехто скептично поставився до нашого з Альоною Іванівною рішення вдруге взяти участь у конкурсі з тим же проектом, - посміхається Юля, – але після Америки я зрозуміла: відкриття в науці тільки тоді є цінним, коли має практичне застосування. Ось ми з наставником і удосконалили свій проект, підсиливши його конкретикою.

- Є сподівання, що компетентне журі американських експертів, серед яких і Нобелівські лауреати, віддасть належне роботі Юлі, - не приховує гордості за свою дитину Олена Володимирівна. – До речі, минулого року саме до нашої дівчинки підходили мало чи не всі члени журі. 15 хвилин для розмови відвів і його голова.

Тож наразі Юлія Супрун готується до участі в міжнародному конкурсі Intel ISEF 2018, який відбудеться з 13 до 18 травня у м. Піттсбурзі (штат Пенсильванія, США).

А вдома за неї вболіватимуть улюблений учитель, подружки і, звичайно, батьки. Саме вони фактично фінансують різні конкурси не лише в Україні. Ось і нещодавно Юля повернулася з черговою перемогою з Білорусі, а перед цим був наш Ужгород.

- Вона у нас буквально – жабка-мандрівниця, - посміхається мама. – Ми з татом завжди її підтримуємо, допомагаємо чим можемо. А головне – пишаємося досягненнями. І навіть тоді, коли залишаємося (це буває практично ніколи, – сміється) без призів, ми радіємо, що Юля була просто учасником, змагалася, демонструвала свої знання і здібності.

У свою чергу донька щиро вдячна мамі й татові за любов, за руку підтримки, тож усі свої перемоги присвячує їм.

Голова обласної ради з особливою увагою і теплотою поспілкувався з дівчиною та її мамою, зазначивши, що молодь – наше майбутнє. Тож підтримка активних учнів та студентів, їхня правильна мотивація розвиває у них нові таланти. Виплата стипендій та схвалення ініціатив – пріоритет обласної влади в молодіжній політиці, - наголосив Володимир Токар. А ще Володимир Миколайович пообіцяв матеріально допомогти родині за рахунок депутатських коштів.

Також читайте:

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus