Бійці 15-го окремого мотопіхотного батальйону повернулися до Сум на ротацію

На центральній площі Сум бійців зустрічали керівники області, міста та громадськість з національними прапорами України. Далі була сформована колона і під звуки військового оркестру вояки рушили вулицею Соборною до обласної філармонії, де відбулися урочистості.

Військові згадали бойовий шлях батальйону, хвилиною мовчання вшанували загиблих.

Далі зі словами привітань до бійців звернулися керівники області.

«Сьогодні на Сумщині, без перебільшення, значна подія – додому повернулися земляки – військовослужбовці 15 батальйону, – зазначив, вітаючи АТОвців, голова облдержадміністрації Микола Клочко. – Довгий час ви стійко і мужньо захищали незалежність та територіальну цілісність України на Сході нашої держави. Хотілося б вам побажати, щоб у вашому житті було якомога менше реальних бойових дій. Мирного неба вам над головою».

За його словами, обласна влада намагається робити все можливе, щоб військовослужбовцям Сумщини було зручно і комфортно служити на благо нашої країни. У минулому році за ініціативи та підтримки обласної влади для потреб 15 батальйону було виділено більше 1,2 млн грн на облаштування приміщень військової частини та придбання військового обладнання. Уже цього року було виділено 200 тисяч гривень з бюджету Сумського району. «Сподіваюсь, що спільними зусиллями ми зможемо забезпечити мир, спокій та безпеку мешканців Сумщини», – наголосив Микола Клочко.

«Від усього депутатського корпусу низький уклін за те, що ви робите для захисту країни. За те, що бережете наш рідний край і наш спокій. Особлива подяка жінкам-військовослужбовцям, які несуть службу поряд з чоловіками. Не можу не сказати слова вдячності і підтримки вашим рідним, які щохвилини переживають за вас і моляться, аби ви повернулися додому живими і здоровими. На жаль, за 4 роки війни ви втратили 13 своїх побратимів. Ми не маємо права забувати тих, хто віддав своє життя за незалежність України», - звернувся до бійців голова обласної ради Володимир Токар.

Він наголосив, що він особисто і депутати обласної ради завжди готові допомагати військовим. «Знайте, що для вас слова «ні» у нас бути не може. Ми, наскільки у нас дозволять можливості, зробимо все, щоб вам допомогти».

Заступник командувача Сухопутних військ Збройних Сил України Олександр Голоднюк також привітав бійців. «Після успішного виконання бойових завдань ви повернулися на рідну землю. Зовсім недавно ми з вами навіть не думали, що слова Військової присяги, не просто ритуал – вони стали реальністю. І ви, 15 батальйон 58-ї бригади, виконуєте цю клятву з честю і гідністю. Мені дуже приємно відзначити, що молода бойова частина, яка була сформована практично під час війни, професійно виконує свій обов’язок і стала міцним колективом, який надійно захищає нашу Батьківщину від ворога».

Від імені командувача Сухопутних військ ЗСУ він подякував військовим за успішне виконання завдань і службу, а органам місцевого самоврядування і державної влади Сумщини – за підтримку військовослужбовців.

Бійці 15-го мотопіхотного батальйону отримали відзнаки Сумської обласної ради, облдержадміністрації, міської ради, відзнаки Міністерства оборони України – нагрудний знак «За зразкову службу», почесний нагрудний знак «За досягнення у військовій службі» 1 ступеня, нагрудний знак «За взірцевість у військовій службі» 3 ступеня, відзнаку Командувача Сухопутних військ – нагрудний знак – «За службу», відзнаку Командуючого ОК Північ та командира 58-ї бригади.

Створення Сумського батальйону територіальної оборони розпочалося 23 квітня 2014 року на підставі мобілізаційної директиви Генерального штабу Збройних Сил України. Військові комісаріати Сумської області наповнили батальйон особовим складом із числа патріотично налаштованих сумчан, але серед них було небагато тих, хто раніше проходив військову службу.

Планувалося, що батальйон нестиме службу на охороні важливих об’єктів, державних установ лише в межах Сумської області на відстані більш ніж 500 км від кордону з Росією. Але 12 червня 2014 року на підставі наказу керівництва Антитерористичного Центру при Службі Безпеки України, військову частину було зараховано до складу сил та засобів антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей (Марківка Луганської області, Костянтинівка, Попасна). З того моменту і почався бойовий шлях частини. Батальйон став виконувати бойові завдання зі збереження територіальної цілісності та суверенітету України в зоні проведення АТО.

Державними нагородами відзначено 17 військовослужбовців: дев’ятеро з них – посмертно: лейтенант Андрій КАПЛУНОВСЬКИЙ, орденом «Богдана Хмельницького» 3 ступеня; старший солдат Андрій БАЛИШОВ, орденом «За мужність» 3 ступеня; старший солдат Юрій ГІЛЬ, орденом «За мужність» 3 ступеня; солдат Аркадій ЧУХНОВ, орденом «За мужність» 3 ступеня; солдат Сергій КУРИЛКО, орденом «За мужність» 3 ступеня, солдат Руслан ЗАЄЦЬ 3  ступеня, солдат Олександр ГОРНОСТАЄВ, орденом «За мужність» 3 ступеня; солдат Андрій СУПРУНЕНКО,  орденом «За мужність» 3 ступеня; старший сержант Олександр БОРУШЕВСЬКИЙ, орденом «За мужність» 3 ступеня. За врятування життя військовослужбовців старший лейтенант Сергій СЕНЧЕНКО, орденом «Богдана Хмельницького» 3 ступеня; старший солдат Сергій ПОПИК, орденом «За мужність» 3 ступеня.

За час виконання завдань у зоні відповідальності на території Донецької та Луганської областей віддали своє життя за Українське мирне небо 13 військовослужбовців 15 ОМПБ.

Останнє оновлення на Середа, 04 квітня 2018, 15:26

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus